Suvised plaanid on viimaks ometi paigas!

Suvest on peaaegu juba üks kolmandik mööda saanud, aga parem hilja kui mitte kunagi . Sellega tahan öelda, et viimaks ometi on selge, mis ma ülejäänud suvega peale hakkan. Mai alguses kirjutasin suvistest valikutest. Neljast riigist (USA, Island, Eesti, Uus-Meremaa) jäi kaalukausile kaks (USA ja Uus-Meremaa). Ja nüüd saan öelda, et minu suvi saab juba järgmine nädal otsa, sest ees ootab minek talvisele Uus-Meremaale!

Viisaavalduse saatsin ära 4. juunil. Paar nädalat hiljem, pärast Uus-Meremaa immigratsiooniga konsulteerimist, lisasin ka palvekirja, et ehk saaks minu avalduse järjekorrast ettepoole tõsta. Eelmine nädal lisandus sarnase sooviga kiri tööandja poolt. Ma ei tea, kas need kaks kirja aitasid sellele kaasa või ei aga igal juhul ootas reedel mind ees kiri, et viisataotlus on heaks kiidetud.

Jabadabaduuuuu! Kui esialgne vaimustus hajuma hakkas, jõudis pärale ka reaalsus ehk kuidagi on vaja Uus-Meremaale kohale saada. Teoorias peaksin ma juba teisipäeval Ohakunes olema aga kuna reede õhtul sobivat lendu ei läinud (rääkimata sellest, et vähem kui 12 tunniga vajalikud asjad kokku pakkida), pole see puhtfüüsiliselt võimalik. Muidugi ei olnud meil lennupileteid valmis ostetud, sest me ei teadnud kas ja kui siis millal me viisad saame (muide, Bryan sai enda viisa neljapäeval). See tähendas aga seda, et reede hommikul ma trenni ei jõudnud, vaid istusime mõlemad arvutis ja üritasime aru saada, mis on kõige mõistlikum variant.

Otselennud, millega varasemalt oleme läinud (st Los Angeles- Auckland), olid nüüdseks juba rohkem kui 1000€ inimese kohta. Eelmine aasta sai 1000$ eest juba edasi-tagasi lennu, nii et nüüd eriti ei tahtnud 1000$ ühe otsa eest maksta. Kõige odavam variant, mille leidsime, oli ca 500$ algusega Denverist, läbi Las Vegase ja Hawaii Aucklandi. Konks oli aga selles, et äraantavat pagast juures ei olnud ja kõik lennud olid eraldi piletitel, ehk me peaksime igal vahemaandumisel uue check-in’i tegema.

Õnneks ei ole aga kõik vahemaandumistega lennud sedavõrd tobedad ning leidsime talutava variandi ja lõunaks oli reisiplaan paigas:

  • Denver – Los Angeles (lennufirmaga Southwest, mida USA siselendudel on jube hea kasutada, sest olenemata piletist on alati juures ka kaks äraantavat pagasit!)
  • Los Angeles – Lihue, Kauai (alates Los Angelesest on lennud Hawaiian Airlines’iga. Nende pole varem lennanud, nii et ootan huviga)
  • Lihue, Kauai – Honolulu, Oahu
  • Honolulu, Oahu – Auckland

Nagu näha, on meil kaks peatust Hawaiil. Hawaii siselend on vaid pool tunnikest, mis on suht naljakas aga samas oli Los Angeles – Hawaii – Auckland pilet teiste variantidega võrreldes palju odavam (hinna sees on inimese kohta ka kaks äraantavat pagasiühikut), nii et ma ei hakka siin kurtma, vaid loodan et selle poole tunni jooksul saab lennukiaknast saarestiku imetleda.

Lennupiletite kogumaksumuseks kujunes 1225 eurot. Varem ostes oleks saanud otselennu ja vast isegi odavamalt, aga samas võinuks hinna poolest ka hullemini minna.  Lennupiletite hinnale lisandub veel rongisõit Aucklandist Ohakunesse ja kuna me jõuame Aucklandi nii hilja (rong käib ka nagunii vaid kolmel päeval nädalas), on vaja ka üks öö Aucklandis veeta.

Ma arvan, et mul pole elu sees olnud ühtegi nii lühikese etteteatamisajaga tehtud lendu.  Reede hommikul sain teada, et viisa on käes, lõunaks olid piletid ostetud ja esmaspäeva õhtul on esimene lend. Uus-Meremaale jõuame kolmapäeva õhtul ning Ohakunesse neljapäeva pärastlõunal. Täitsa võimalik, et järgmine nädal samal ajal olen juba mäe peal suusatamas. Uskumatu!

Imeline päev

Minu töökoht Uus-Meremaal

Advertisements

3 thoughts on “Suvised plaanid on viimaks ometi paigas!

  1. Ja nii ongi! Kui ühtmoodi ei saa, siis teistmoodi ja Sina tõestad, et on veel kolmas ja neljas…Küsimus on valikutes. Raske on siis, kui ametnik valikuid teeb. Jõudu-jaksu! Väga äge on lugeda, natuke ikka hirmus ka. Siis jälle, et väga lahe.Oota juba põnevusega järge.Päikest põue!

    • Jah, see ootamine oligi kõige keerulisem. Mitte midagi teha ei saa, istud ja passid ja üritad kuidagi aega täita. Aga mis teha. Vähemalt oli ootamine seda väärt.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s