Kuidas Greeleys õnnelik olla ehk tagasi trenni

Kui tekkis võimalus, et ma veedan terve suve Greeleys, oli vaja välja mõelda kuidas see talutavaks teha. Minu senised kogemused Greeleyga ei olnud just kõige meeldivamad. “Kui ma peaksin Greeleys elama, siis ma ei koliks USAsse,” olen ma mitmel korral Bryanile öelnud ja see võtab päris hästi kokku, mida ma sellest linnast arvan. Pisut mõtlemist ning panime paika kolm asja, mis ehk aitavad mul Greeleyga ära leppida:

 • Liikumisvabadus – mul on auto! Olgu, mitte päris minu nimel, aga siiski minu käsutada ja see on ikka päris palju muutnud. Muidugi viisid Bryan ja ta ema mind sinna, kuhu ma soovisin aga see, et kogu aeg peab küsima ja mõtlema, et kas ikka klapib ajaliselt oli (minu jaoks) lõpuks väga närvesööv, sest iseseisvus oli nagu ära kadunud. Nüüd saan ringi vurada täpselt siis kui ise soovin ja vajalikuks pean.
 • Kodust välja – kui varasemalt oli mul kodus lauake ja tegin ka seal tööd, siis nüüd on kirjutamiskohtadeks raamatukogu, Starbucks ja uue lisandina The Blue Mug kohvik, kus saab fantastiliselt head kohvi (palju paremat kui Starbucksis).
 • Füüsiline aktiivsus – igapäevaselt suusatamiselt põhimõtteliselt mitte millegi tegemisele üleminek oli ränk nii kehale kui vaimule. See oli üks asi, mida ma tahtsin vältida, nii et otsustasin spordiklubiga liituda ja tänane postitus ongi just sellest.

Muidugi võib küsida, et miks üldse spordiklubi. Miks ma näiteks ratast ei ostnud ja sellega ei sõida? Või siis lihtsalt jalutamas ei käi ning kodus harjutusi ei tee? Eelmine aasta sain ju jalutamise ning kodus füsio harjutuste tegemisega hakkama. Jah, tõsi küll aga see polnud piisav ja praegu tundub hulga loogilisem spordiklubis käia.

Esiteks – Greeley ei ole jalutajasõbralik linn. Stereotüüp, et inimesed sõidavad siin autodega ei ole mingi eelarvamus, vaid täiesti tõsi. Algul oli isegi plaan ratas osta, aga see tähendanuks ka seda, et ma lähen autoga kuskile, kus saab rattaga sõita, siis võtan ratta pagassist välja ja sõidan isu täis.

Teiseks –  terve see aeg, mis ma siin olnud olen, pole vihma sadanud ja päeval on reeglina +30 kraadi ning rohkemgi. Murphy seadus, et sel päeval kui ma kirjutan blogi, otsustas õrnalt vihma sadada ja temperatuurid on veidike madalamad ehk nii +25. Aga +30 ei ole siin mingi ühekordne ime. Ma tean, et on inimesi, kelle jaoks oleks sellise temperatuuriga õues olemine lust ja lillepidu (Miret, loed ikka või?). Minu jaoks on see piinapink – jalutamine või rattaga sõit +30 kraadi juures, päike paistab lagipähe jne. Öäk. Oleks siin metsaradu, poeks sinna varju ja elu oleks ilus. Või pargid, kus puud ka rattaradadele varju pakuksid… Eip. Ma tõesti ei taha, et mõnus trenn tähendaks seda, et tulen koju higist vettinuna, põlenud naha ning tõenäoliselt päikesepistega.

Kolmandaks – spordiklubi on sigaodav! Ütleme nii, et see oli midagi täiesti üllatavat. Kui ma eelmine aasta siin olin, nii suvel kui ka sügisel, siis ma isegi ei vaadanud hindasid, sest ma eeldasin, et kuutasu on vähemalt 50€, kui mitte rohkem. Eeldamine on halb idee…

20180610_083457

Valisin oma “koduklubiks” Vasa Fitnessi. Asukohalt on see peaaegu ideaalne: kohe raamatukogu kõrval, nii et raamatukogu ja trenni vahel liikumine on eriti mugav. Muidugi on Greeleys veel spordiklubisid aga Vasa oli esimene, kus ma tutvumistuuril käisin ja mujale enam ei läinudki.

Tegu on endise kaubanduskeskusega (muide, need on vähemalt Colorados välja suremas), mis tähendab, t klubis on kõrged laed ja piisavalt õhku. Kõik masinad ja muud vahendid on uued ning korralikult hoitud. Igal pool on ühekordsete niiskete pabersalvrätikute hoidikud, et pärast kasutamist saaksid asjad ära puhastada ning seda ka tehakse.

20180613_112452

Ära tuleb harjuda sellega, et kõik raskused on ju naeltes ja untsides. Õnneks saab vähemalt kaalul kilogramme valida. Ja need “latid”, mis sangpommide kõrval on, kas keegi kasutab neid oma trennis? Mida te nendega teete?!

Vasa kuutasu on 19.99$ (ja see pole veel kõige odavam hind) ehk umbes 17 eurot. Sellele lisandus ühekordne registreerimistasu 9.99$ ning kui ma enne 4. juulit oma lepingut ei tühista, lisandub ka aastamaks, mis oli vist 45$. Kui kõik kokku arvestada, on aasta peale ühe kuu kuutasu ca 21 eurot, mis on minu kogemuse järgi (endise Tallinna elanikuna) ikkagi sigaodav, eriti kui vaadata mis kõik selle hinna sees sisaldub:

 • Jõusaal ja kardiomasinad (sh üks eraldi kardiomasinate saal, kus päev otsa jookseb mõni Hollywoodi kassahitt, nii et sõtkud aga pedaale ja vaatad filmi)
 • Võrkpalli ja squashi väljak (hah, neid ma muidugi ei kasuta)
 • Ujumisbassein ja mullivann
 • Kõik treeningud (zumba, body pump, jooga, ratas jne)
 • Funktsionaalse treeningu ala
 • Sissepääs keti kõikidesse klubidesse (Vasa Fitness asub 26 kohas ning kui ma peaks kuskile mujale minema, võin nagu oma mees sisse kõndida
 • Üks tasuta trenn personaaltreeneriga
 • Hüdromassaaž (ma täpselt ei tea, mis see on aga luban, et järgmine kord katsetan järgi)
 • Aurusaun ja soome saun. Olgu, soome saunas ei tohi leili visata aga parem selline saun kui üldse mitte
 • Avatud 04:00-00:00 ning mingeid ajalisi piiranguid ei ole

Nüüd on vist natuke selgem, miks ma ei taha minna õue päikesepistet püüdma ning eelistan pigem kuutasu maksta ja spordiklubis käia. Oleks ma teadnud, et see niiiiii odav on, oleksin juba oktoobris klubiga liitunud ja ehk poleks ma siis Greeleyt nii väga vihkama hakanud.

IMG_20180610_085342_871

Ma üritasin naeratada aga tulemuseks on naeratus, mida Bryan kutsub “Eestlaste naeratuseks” ehk siis naeratus on nii vaevumärgatav, et ainult teised eestlased saavad aru, et sa naeratad. Trennipüksid on ostetud päris mitu aastat tagasi Tallinnast Sportdirectist ning pea iga kord kui need jalas on, kommenteerib keegi kui ägedad need välja näevad.

Kuna füüsiline aktiivsus oli üks osa meie “Et Ene ei nutaks Greeleys üle päeva” plaanist, hakkasin trennis käima kohe järgmisel päeval peale Greeleysse jõudmist. Sellest on nüüd möödas kaks nädalat ja tundub, et olen päris hea treeningplaani paika saanud.

Esimesena kasutasin võimalust treeneri silma all trenni teha. Tema eesmärgiks oli mulle  järgmise (ja kallima) programmiga liitumine maha müüa ja minu eesmärgiks uute trenniideede saamine. Tema eesmärk ei täitunud, minu oma täitus ning sain täitsa hea kava, millega ise tööd edasi teha.

Trennis käin 4-5 päeva nädalas:

 • 2x nädalas Cycle Spin trenn ehk tund aega ratta seljas. Varasemalt ei ole see mulle kunagi huvi pakkunud aga kuna praegu on mu kardiovõimalused väga piiratud ja füsio soovitas just rattaga sõita, ei jää muud üle.
 • 2x nädalas teen omaette seda kava, mille personaaltreeneriga läbi tegime. Kava võtab ca 1h ning sisaldab endas ka sangpommi tõstmist, topispalli vastu seina loopimist, külgplanku jne.
 • 3x nädalas jooga. Jooga on ajastatud teiste trennidega ning tegelikult olen ma lihtsalt laisk – ma ei viitsi ise mõelda, mida venitada, nii et pigem lähen pärast ratast või pärast enda kava 1h pikkusesse joogatundi.
 • 1x nädalas füsio kava. Füsio kava koos venituste ja harjutustega teen sellel ühel päeval kui jooga ei klapi Cycle Spin klassiga ning pean ise venituste ja rullimisega tegelema.
 • Veel tahan ära katsetada AquaZumba ja kui see on äge ja huvitav, saab ka AquaZumba trenniplaani lisatud.

Kokku on nädalas 9 erinevat trenni ja kuni viiel päeval. Kaks või kolm päeva jätan puhkuseks, mis peaks täiesti okei arv olema.

Endiselt pole kindel, et jäämegi suveks Greeleysse. Uus-Meremaa viisataotlus on ära saadetud ja ootame vastust. Veel on aega selleks, et positiivse vastuse korral asjad pakkida ja lennujaama poole tormata. Samal ajal on aga hea meel tõdeda, et kui ma ka peaksin augusti lõpuni Greeleys olema, ei ole ma kindlasti selline masendusehunnik nagu eelmistel kordadel. Leidsin lausa ühe imelise tänava, mis mulle tohutult meeldima hakkas (see oli käänuline tänav kõrgete puude, võsa, heinamaa ja ühe ilusa majaga), nii et kes teab, ehk hakkab ka Greeley lõpuks täitsa normaalse kohana tunduma.

20180612_192459.jpg

Minu trennivarustuse hulka kuulub ka Slytherini märkmik, kus on kirjas nii mu treeningkava ning kuhu panen kirja ka tehtud trennid ja märkused (kui tegin midagi teisiti, muutsin raskust, ei jõudnud miskit jne).

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s