“Taeva tühjad tribüünid” ehk minu seitsmes raamat

Kirjutamisega seoses on igasuguseid põnevaid uudiseid! Selle nädala uudiseks on see, et saavutasin kirjastus Tänapäev kümnendal noorteromaani konkursil teise koha! Selle teise koha muudab veelgi magusamaks tõsiasi, et osalesin võistlusel käsikirjaga, mis on juba varaemalt ühel korral samale konkursile saadetud: “Taeva tühjad tribüünid”. Aga nagu ma ka kirjastusele ütlesin, siis jumal tänatud, et eelmine kord ma võistluselt midagi ei saanud. See esimene variant oli ikka tohutult toores ning kui see oleks ilmunud, peaksin end häbi tõttu ennast kuskile pimedasse nurka peitma!

Muidugi tundis žürii loo ära, ent samas öeldi ka, et tehtud muudatused olid ilmselged ning see ümberkirjutamine tegi tööd ainult paremaks. Egas muidu poleks teist kohta saanud ka! Endiselt on mu “kogust” esimene koht puudu. Äkki mõni järgmine kord…

Autasustamine

Vasakult: mina ehk siis Ene (2. koht), keskel on Lille Roomets, kes oma looga „Üks väike valge tuvi“ 1. koha sai ja paremal on „Keegi teine“ autor Liina Vagula, kes ka teise koha sai. Lisaks märgiti ära kaks teost: Helen Käiti „Põrgulik suvelaager” ning Mai Raeti „Valu tühi veetlus“

Vaadates nüüd korra tagasi eelnevatele postitustele, kus olen jutu kirjutamist maininud, siis ega ilma sünnitusvaludeta see käsikiri ei sündinud. Juba 2016. aasta sügisel kirjutasin: „Taeva tühjad tribüünid“ on juba väga ammu kirjapandud lugu, mida ma olen mitu korda läbi lugenud ja läbi kirjutanud aga millega ma ikka rahul pole

2017. aasta sügisel sai “Taeva tühjad tribüünid” mu novembrikuu projektiks: Kunagi bakalaureuseaastatel see idee mulle pähe lõi ning panin selle ka kirja – kõik 50 842 sõna. Ainult et see lugu ei toimi… tegelaste käitumine ei ole loogiline, tegevustikus on augud sees ning kõik on kuidagi ligadi-logadi. Ma üritasin pikalt mõelda, kuidas seda parandada, küsisin ka proovilugejatelt nõu aga läbimurdeni jõudsin millalgi paar kuud tagasi Bryaniga ajurünnakut tehes. Nüüd ma tunnen, et sellel lool on jälle lootust. Jah, paari tegelasega tuleb lõplikult hüvasti jätta, teine tegelane jõuab tunduvalt väiksemale arvule lehekülgedele ning pärast jutu uuesti ülelugemist ning selle kõige ärakustutamist, mis uue suure ideega kokku ei sobi, saan sellest 50 842 sõnast uues variandis kasutusele võtta ehk 15 000 sõna, kui sedagi. Praeguseks olen kustutanud juba ligi 25 000 sõna ja ma pole kärpimisega veel lõpuni jõudnud. Ausalt öeldes on juba kirjutatud teksti kustutamine päris masendav (muidugi lõplikult ma ei kustuta, see jääb arvutisse alles aga nn tööfaili roogin puhtaks) aga enda viga, sest tegelikult teadsin ma juba ammuilma, et see lugu sellisel kujul ei toimi.

Ma olen väga õnnelik ja tänulik, et mul oli novembris ja detsembris võimalik niivõrd palju kirjutamisele keskenduda. Ainult tänu sellele õnnestus mul see lugu uuesti arvutisse trükkida, ümber kirjutada ja paremaks teha. Lõpptulemusega olen ikkagi vägagi rahul. Tugevat maailmaehitust toodi välja ka siis, kui olin oma teise koha kätte saanud, nii et võin ennast natuke kiita küll.

Ja nüüd pole muud, kui et kirjastamiserattad lähevad käima. Täpset kuupäeva, millal raamat välja tuleb, ma veel ei tea, kuid eks annan teada, kui endal ka asjas rohkem selgust.

PS: Huvitava faktina võib välja tuua seda, et teist konkurssi järjest on parimate tööde seas kaks NaNoWriMo käigus kirja pandud käsikirja. 2016. aastal olid nendeks teosteks minu enda “Vabandust, aga mis asja?!” ning Mairi Laurik raamatuga “Mina olen surm”. Sel aastal siis minu enda teos ja esikoha koju viinud Lille raamat.

2 kommentaari ““Taeva tühjad tribüünid” ehk minu seitsmes raamat

  1. Pingback-viide: 50 asja, millest kirjanik võiks blogida: 28-38 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

  2. Pingback-viide: 50 asja, millest kirjanik võiks blogida: 28-38 - Blog24

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s