Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Akvaarium

Läks kuidagi selliselt, et Bryani sünnipäevakink kuulub vormiliselt mulle, aga selle eest hoolitseb peamiselt tema ning üldse, ta maksis pool oma sünnipäevakingist ise kinni. Ilma pikema jututa – suure osa meie söögilauast võtab nüüd enda alla Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kool Akvaarium.

akvaariumi kollaaž

Ma ei mäleta, miks me läksime loomapoodi kalu vaatama. Võib-olla samal põhjusel, miks ma igal põhjusel raamatupoodi ronin. Mulle meeldivad raamatud. Bryanile meeldivad kalad ja tal on juba tükk aega olnud 6-galloniline (umbes 22 liitrit) akvaarium ja kuna Bryanil oli sünnipäev, mitte minul, läksime raamatupoe asemel loomapoodi. Poes nägime aga ka eripakkumist akvaariumidele ja Bryan pakkus, et äkki ostaks mulle ka ühe akvaariumi. Me olime sellest juba enne rääkinud aga kuna meie arusaam akvaariumide stiilist on sarnasest kaugel, siis ütles ta, et ma pean oma akvaariumi eest ise hoolitsema (st ka kõiki neid asju puhastama, mis ma sinna toppida tahan). Minule see väljavaade eriti ei sobinud ja ütlesin, et lepin tema kalade vaatamisega. Poes olles see arusaam aga muutus, Bryan oli valmis minu akvaariumi eest ka hoolitsema ja lõpuks väljusimegi 29-gallonilise (umbes 109 liitrit) akvaariumi, filtrite, lambi, põhjakruusa koti ning draakoni pealuu ja (Sigatüüka) lossiga. Algul kaalusin küll väiksemaid losse aga kuna Bryan nägi, kui igatseva pilguga ma seda hiiglast vaatasin, siis saigi hoopis Sigatüügas koju toodud.

Ja nüüdseks on ka Sigatüüka elanikud sinna sisse kolinud, nii et palun väga, siin nad on (ma loodan, et ei ole eestikeelsete nimedega puusse pannud, sulgudes on ingliskeelne ja ladinakeelne nimetus):

Albus, Kendra, Ariana ja Aberforth Dumbledore – Albusest saigi tegelikult kõik alguse. Nägin seda albiino kalakest ja kohe oli selge, et tema nimi on Albus! Ja siis tuligi mõte, et kõik kalad (ja muud loomad), kes mu akvaariumisse tulevad, saavad nime just Harry Potteri raamatutest. Hetkel on kogust puudu veel ainult Dumbledore’i isa aga ka tema peab kindlasti olema kiiversägade perekonda kuuluv. Hetkel on siis selliselt, et Albus on pipartäpp-kiiversäga (Albino Paleatus Cory, Corydoras paleatus), õde Ariana on neljast kõige pisem, panda-kiiversäga (Panda corydoras, Corydoras panda), ema Kendra täpne liiginimetus on praegu ununenud aga vend Aberforth Dumbledore on lheringi mutuksäga (South American bumblebee catfish, Microglanis iheringi) ning vastavalt oma liigikirjeldusele eelistab ta kogu aeg kuskil omaette peidus olla, samas kui teised kolm kogu aeg ringi ujuvad. Üksvahe mõtlesin juba, et äkki on Aberforth ära surnud, aga ei, ta on öise eluviisiga häbelik kalake, keda nii mitmedki akvaariumiomanikud pole mitme aasta jooksul näinud. Pilt õnnestus teha päris alguses, kui ta polnud veel akvaariumiga tutvunud ja oma peidukohti üles leidnud.

 

Albus

Albus Dumbledore

Ariana

Aberforth Dumbledore

Molly ja Arthur Weasley – Guraami (Thick-lipped Gourami, Colisa Labiosa). Kahest suurem on Molly, sest noh… Weasleyde perekonnas oli ka ikkagi Molly ju see perepea. Akvaariumis on ta praegu kõige suurem kala, kuigi teiste käsutamisest rohkem pakub talle huvi mullides mängimine.

Sissekolimine

Sissekolimine – Arthur ja Molly on need kaks esimest oranži kala.

Fred ja George Weasley – nagu kaksikud ikka, neil ma vahet ei tee. Pärast erinevate oranžide ja punaste kalade vahel valimist otsustasin siis, et sobilikuim on tähniline mõõksaba (Red Wag Platy, Xiphophorus maculatus).

Luna Lovegood – Ma teadsin, et Luna peab kollane olema ning lõpuks jäi valikuks teravnina-kirevkala (Gold Dust Molly, Poecilia sphenops). Alguses oli Luna tõeline kiuspunn ja käis muudkui Albust kiusamas., ent praeguseks on ta maha rahunenud.  Olgu, Albust ta enam ei ole kiusamas käinud aga eile õhtul just vaatasin, kuidas ta Frediga toidu pärast kakles. Graanul oli mitmeks eri tükiks jagunenud ja kohe kui Fred läks ühte tükikest sööma, jättis Luna oma söögipoolise rahule ning läks ajas Fredi minema, et ise tema tükikest sööma hakata. Fred, vana rahu ise, läks siis Luna poolt mahajäetud graanuli tüki juurde, kuid paari ampsu pärast tuli Luna teda sealt ära ajama. Kuigi ise ta korraga mitme tüki kallal näkitseda ei saa, siis teistel ka ei luba. Tahtsime talle ka seltsilise võtta (nimeks saaks Xenophilius Lovegood, kes on siis Luna isa), ent poes ei olnud hetkel sama liiki kala.

29747406_10216108061079654_1056263816_o

Kollane on Luna Lovegood, oranžid on Fred ja George Weasley. Telefoniga kiiresti liikuvate kalade pildistamine on muidugi omaette teema…

Voldemort – Sigatüügas ja võlurite maailm ei saa ilma Voldemordita. Guizhou beaufortia (Butterfly Hillstream Loach, Beaufortia kweichowensis) tundus ideaalne valik oma välimusega ja tõsiasjaga, et ta imeb ennast klaasi, lossi jms külge.

Nagini – Kuhli ogasilm (Kuhli loach, Pangio kuhlii) oli akvaariumi kõige huvitavama välimusega kala, kuid kahjuks on praegu juba manalateele läinud. Kõige keerulisem osa on akvaariumiga alustamine ja kahjuks pole erand, et mõni kala selle käigus ära sureb. Ei tea hetkel, mis täpselt saatuslikuks sai, kuid võimalik, et ta oli juba poest ostes haige. Siit lemmikloomapoest ostes on küll ka garantii, et kui kala 30 päeva jooksul ära sureb, saab uue. Nii et kui poodi tuleb uus ogasilm, toome Nagini uuesti koju.

Gellert Grindelwald – Voldemorti kõrvale veel üks ohtlik võlur, kuid erinevalt Voldemortist ei ole Gellert mitte kala, vaid… tigu. Täpsemalt siis …. Suurema osa ajast on ta veetnud lossi peal ja sees ringi roomates, kuid eile jõudis ta lossi pealt maha akvaariumi seinale ja praeguseks on peaaegu poolele akvaariumile tiiru peale roomanud.

Grindelwald 2

Üks päev ei leidnud teda üles. Lõpuks vaatasin draakoni pealuu sisse ja seal ta oli.

Täna jõudsid Sigatüükasse ka Draco, Narcissa ja Lucius Malfoy ning Rubeus Hagrid. Kuna nad olid blogi kirjutamise ajal aga alles oma kotis, siis ei ole neist kahjuks ilusat pilti. Kunagi tulevikus!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s