USA elamis- ja tööloa taotlemine – NOA2

Nonii, järjekordne samm USA elamis- ja tööloa saamises on tehtud – NOA2 on käes. Põhimõtteliselt tähendab see seda, et Bryani avaldus selleks, et ma võiksin avalduse esitada, aktsepteeriti. Senisest protsessist kirjutasin lähemalt juulikuus, kuid lubasin seal, et kirjutan edasiminekutest ka tulevikus.

Meie I-130 avalduse esitamine lükkus veidike edasi ja juulis seda teha ei jõudnud. Kogu dokumendipatakas läks teele 2. septembril. 9. septembril saime NOA1 (Notice of Action 1), kus öeldi, et meie avaldus on kätte saadud ning PD’ks (priority date) määrati 5. september. Selle kuupäeva abil on võimalik arvestada, millal peaks saabuma NOA2 ning teadsin, et kuskil veebruaris-märtsis peaks see juhtuma.

20180322_094034

Esimene päev tagasi Colorado mägedes. No on ikka ilus küll.

Ja nüüd hakkasidki VisaJourney foorumis teised septembris avalduse esitanud oma NOA2 kätte saama. Muidugi ajas see pabinasse, sest kui NOA2 oli käes juba neil, kelle PD oli minu omast kaks nädalat hilisem, ajas see päris pabinasse, et kus siis meie oma jääb?! Aga midagi teha ei ole. Protsessi tagant kiirustada ei anna ja isegi helistades ei saa mingit uut infot. Värskendasin aga USA immigratsiooniameti veebilehte, aga seal ei muutunud midagi, vaid oli lihtsalt kirjas, et avaldus on kätte saadud.

Ja täiesti ootamatult saatis Bryani ema 20. märtsil sõnumi, et NOA2 jõudis postkasti. Ei antud sellest teada ei tekstisõnumiga (mida me märkisime, et sooviksime) ning pole muutunud ka taotluse info immigratsiooniameti veebilehel. Ei ole siin veel digiriiki, ei ole… Aga peaasi on see, et NOA2 on olemas. Vahet pole siis, mis teed pidi see jõudis.

Nüüd on vaja järgmiste sammude kallale asuda. Esmalt on veel veidike ootamist, et meie taotlus jõuaks NVC (National Visa Center) lauale. See peaks nüüd kuskil paar nädalat võtma. Siis ootab ees veel veidike ootamist, ametnike telefonikõnedega tüütamist ja muidugi ka järjekordse tšeki saatmine, sest ei ole digiriiki, no ei ole… Ühel hetkel tuleb aga NVC paberipatakas, mis on ka vaja ära täita, teele saata ning sealt järgmine samm on juba saatkond. Aga eks annan teada, kui meie taotlus on NVC’sse jõudnud ning mis siis täpsemalt teha on vaja.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s