Infoks: seni kuni lumi ära sulab, resideerun Ida-Võlumaal. Tulge külla (ja suusatama)!

Ma olen alati öelnud, et tahaks mõnda aega Ida-Virumaal elada ja no näe – nüüd ma siis siia jõudsin. Kuigi ka eelmisel aastal sai mäel tööl käidud, siis jäi tookordne hooaeg nii lühikeseks, et pigem olin lihtsalt tihe külaline. See aasta olen aga kogu oma kraami Kiviõlisse tarinud ja enne ei lahku, kui lumi ära sulab (okei, vahepeal pistan nina Kiviõlist välja kah, sest on juba juttu olnud, et koolidesse ja raamatukogudesse külla minna aga no üldjoontes kulgeb elu kodu-Tuhamägi-kodu trajektooril).

27393707_10215488275385399_1273405378_o

Vaade mäe tipust lumetuisku

Kuigi mägi avatakse olenevalt päevast kell 10 või kell 12, siis ei ole juttugi pikalt põõnamisest. Kaugsuhet kogenud inimesed oskavad vast aimata, kuhu see pikalt põõnamine kaob – ajavahe. Eesti ajavahe Coloradoga on täpselt selline, et Bryan helistab mulle enne, kui ta ise magama läheb ja minu jaoks on see kell 6 hommikul. Mõnes mõttes on see hea ka, sest iseseisvalt ma küll end nii vara maast lahti ei ajaks, ent kui temaga kõne lõpetame, on mul veel tublisti aega, et rahulikult süüa ning enne mäele minekut kodus Kirjasule tööd teha.

Mäele minek võtab umbes 20 minutit ja see käib vana hea kondimootori abil. Jalg jala ette kuni kohale jõuan. Suusaprillid on ka kotis, sest kui ilm vähe tuulisem on, läheb mask pähe ja suusaprillid ette. Eks ma näen välja nagu tulnukas, aga vähemalt ei lenda lund/vihma/pori silma.

Ja noh mäel siis… õpetan! Eelmine aasta sain tehtud ISIA suusainstruktori lvl 1 eksami, nii et kui ei usu, siis võin paberit näidata, et tohin ja oskan inimesi mäel suusatama õpetada. Ei räägi seda ainult suusoojaks, vaid täitsa reaalselt hakkavad inimesed minu käe all suusatama.

Väga mõnus on kogeda seda, et  õpilane paneb tunni alguses esimest korda elus mäesuusad alla ning tunni lõpus on võimaline rahulike pööretega iseseisvalt mööda nõlva alla suustama. Tõesti, kui ei ole kunagi varem suusatamas käinud siis selleks, et esimene kogemus ei oleks sirgjooneliselt raketina allatuhisemine, võtke instruktor (minu juurde olete alati oodatud!). Ja kui oled ka varem sõitnud, siis kord hooaja jooksul ei teeks instruktoriga koos suusatamine ka halba, sest meil kõigil on arenguruumi.

27330387_10215488274505377_1395313280_o

Minu “kontor”. Ja muide, lisaks ankurtõstukile on Tuhamäel ka vaiptõstuk, mille abil on algajal mäkke minek tunduvalt lihtsam.

Kella kolme paiku (kui tundi ei ole), helistan mina Bryanile, sest siis on temal hommik ja saame väheke juttu ajada. Egas päeva peale rohkem võimalust ei olegi (v.a. siis kui tal on töölt vaba päev), sest üks meist on kindlasti mäe peal kedagi õpetamas ja tunni ajal ei ole just eriti sobilik telefoni otsas rippuda.

Kui aga Bryaniga juttu ei aja ja tundi ei ole, teen arvutis taaskord mingit kirjatööd või olen iseseisvalt mäe peal, et enda oskuseid lihvida ja ka midagi uut õppida. Kui mägi kinni pannakse (või kui on selge, et sel päeval rohkem tunde ei tule), pakin aga asjad jälle kotti ja hakkan kodu poole astuma.

Egas õhtusel ajal kodus palju muudki ei jõua, kui taaskord natuke arvutis kirjatööd teha, suhelda, füsioteraapia harjutusi teha, süüa ja siis magama vajuda, et jälle järgmisel päeval kell 6 ärgata.

Selles osas kulgevad päevad (vähemalt praegu) nii ühetaoliselt, et suurem osa ajast ma isegi ei tea, mis nädalapäev on, aga las ta siis olla nii. Natuke naljakas on ka see, et kuigi ma olen Eestis siis ei ole mingit igaõhtust sõpradega tšillimist, sest noh… ma elan kõigist natuke kaugel. Aga pole hullu, kes juba on lubanud külla tulla ning keda olen juba veenud mäe peale suusatama tulema – küll näeb ja räägib (ja suusatab).

PS: Kuni 31. jaanuarini saab osaleda ka mu uue ratsutamisest rääkiva noorteka “Jagatud suvi” loosis. Loe lähemalt siit.

Facebook_Cover

 

Advertisements

2 thoughts on “Infoks: seni kuni lumi ära sulab, resideerun Ida-Võlumaal. Tulge külla (ja suusatama)!

  1. Sel laupäeval öeldi, et trennid on kõik ette bronnitud ja kohapealt ei saa midagi. Ma järgmine kord helistan teile. Muidu on Tuhamäel väga tore ja kogu personal on teil super hooliv!

    • Tore kuulda, et meeldis Tuhakal! Laupäevad on jah reeglina kõige kiiremad päevad, tunniks vaba aega on suurem tõenäosus leida kas siis hommikul, kohe kui avatakse, või siis hilje, natuke õhtu poole 😉 Päevased ajad kipuvad tõesti nagu niuhti täis minema.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s