Nädalake kojutulekuni, neli kuud taasnägemiseni

Järgmine nädal olen ma tagasi Eestis ning on tore taaskord oma sõpru ja peret näha. Mis ei ole aga nii tore, on see, et tõenäoliselt ei näe ma oma abikaasat järgmised neli kuud. On küsitud küll, et kuidas me suudame nii pikalt lahus olla ja kuidas me selle üle elame, aga kuna see on paratamatus, siis tuleb hambad ristis vastu pidada. Eks seda, et mõnda aega tuleb mingi moment lahus olla, oli aimata, sest USAsse kolimine ei käi sugugi nii kergesti, kui näiteks Eestist Saksamaale kolimine. Aga miks siis ikkagi neli kuud üksteist ei näe?

Kes ei tea, siis Eesti kodanik saab tänu ESTA viisavabaduse programmile USAs olla 90 päeva järjest, ehk ümmarguselt kolm kuud. Mina olen ca nädal vähem, kui maksimaalselt lubatud. Ja kuigi alati on neid, kes kolme kuu möödudes nt nädalaks teise riiki lähevad ja siis uuesti kolmeks kuuks ESTAt kasutades USAsse tulevad, siis mina ei taha seda katsetada. On liiga suur oht, et piiri peal öeldakse, et selliselt liikumine on tegelikult pigem USAs elamine ja viisapettuse süüdistust pole ka nüüd mõtet endale kaela tõmmata. Kirjutamata reegel olevat see, et USAst tuleks vähemalt sama kaua väljas viibida, kui sa USAs oled ehk siis enne 11. aprilli ei tohiks ma nägu siia näidata.

Muidugi oleks võimalik taotleda eraldi turistiviisat, mis lubab USAs korraga viibida 6 kuud aga kuna loodetavasti on elamisluba järgmise aasta lõpuks käes, siis see ei tasuks see enam ära. Rääkimata sellest, kui väike tõenäosus oleks turistiviisa intervjuust läbi pääseda, kui ma ütlen, et mu abikaasa on ameeriklane.

Elamisloaprotsessi kahjuks kiirendada ei saa, nii et mul ei jää muud üle, kui lihtsalt oodata ja seni kuni paberitöö menetluses on, ESTAt kasutades USAs käia.

Aga miks siis Bryan Eestisse ei lenda? Kuigi lennukid lendavad üle Atlandi päris tihedalt ja ta tutvuks hea meelega Eestiga rohkem, siis kahjuks pole ka tema reisi korraldamine niisama lihtne. Esiteks – ta töötab. Teiseks – tema töö on  selline, et ta saaks võtta vabad päevad ajavahemikus E-R. Viieks päevaks Coloradost Eestisse (või isegi mõnda teise Euroopa linna) lendamine on aga meie arvates vähemalt antud ajahetkel puhas idiootsus. Breckenridge’i hooaeg lõpeb aprilliga, nii et egas temagi ei saaks enne kolme ja poole kuu möödumist Eestisse tulla. Möödunud kevadel tuli ta just seetõttu alles mai alguses Eestisse.

See aasta ei vea aga sama plaani vist rahaliselt välja. Lennupiletid ei olegi seejuures probleemiks – leiab ikka päris odavaid võimalusi – aga kui ta Eestisse tuleks, siis ma tahaks talle näidata kõike, mida kevadel ei jõudnud. Tahaks käia Narvas, minna Saaremaale, Hiiumaale ja Vormsile, mõnuleda Toila SPAs, käia Eesti losse vaatamas, külastada Rakvere linnust, viia teda mu lemmikkohtadesse sööma, minna kambakesi rabamatkale jne. Ja lisaks sain ma teada, et mul on vaja Eestisse jõudes hambaarsti juurde minna, et ühe hamba juurekanal korda teha, nii et…

Korra käisime välja mõtte, et saaks hoopis Islandil kokku, sest ma ise lähen aprilli lõpus paariks päevaks nagunii sinna aga kahjuks toimub see reis pisut liiga vara, Breckenridge on sel ajal veel avatud ja Bryan on  tööl.

Muidugi – kes tahab, leiab võimaluse ja kes tahab, leiab vabanduse. See neli kuud, mis me tõenäoliselt lahus peame olema, saab olema keeruline ja raske, kuid me mõtleme ka tulevikule. Sel aastal tahaksin alustada  suusapatrulli tööks vajalike eksamite tegemisega ja Bryan tahaks suusainstruktori 3. taseme eksami ära teha. Kui aga Bryan Eestisse tuleks, siis see paar tuhat eurot oleks kulutatud reisile, mitte tööalasele arengule.

Kahjuks kõike eelmainitut korraga ei saa ja tuleb teha valikuid ning meie valikuks on antud olukorras neli kuud lahus olemine. Kuigi see tekitab imestust, et mis mõttes nii pikalt ei näe, siis on nagu on. Ei ole see meil esimene kord üksteisest mõne ookeani kaugusel olla ja mineviku kogemused on näidanud, et aeg läheb lennates!

Kellel on endal kaugsuhtega kogemusi olnud, siis teie arvamused, soovitused ja nõuanded on oodatud!

Advertisements

6 thoughts on “Nädalake kojutulekuni, neli kuud taasnägemiseni

  1. Minu arust ongi sellises olukorras kõige parem kui on teada, millal uuesti kohtutakse. Ja pealegi vaadates pikemale perspektiivile, siis mis see paar kuud nüüd võrreldes kogu ülejäänud eluga on? Meie olime ka kõige pigemalt teineteisest eemal vist pea 4 kuud. Samas kogu aeg teadsime millal uuesti kohtume ja veel paremini teadsime, et uuesti nii pikalt enam teineteisest eemal ei pea olema. Ja tänapäeval istu või iga õhtu Skype ekraani taga ja ole “koos”. Jah, pole sama nagu füüsiliselt olla teineteise läheduses, aga olles ise seda kõike läbi teinud (olles lõpurase ka veel siis 😀 😀 hormoonimöll), ei ole see tagantjärele vaadates nii keeruline ja ega ei olnud tegelikult ka siis, sest noh… Internet 😀

    • Oojaa, ei kujuta ettegi, kuidas ilma internetita see oleks. Või isegi e-mailide saatmine oleks hoopis teine lugu, sest Skype ja Facebooki Messenger teevad igasuguse suhtluse nii lihtsaks. Ja täpselt – paar kuud ülejäänud eluga võrreldes, ei ole midagi!

  2. Minu kogemuse järgi on kaugsuhte puhul kõige olulisem just see teadmine, et see on ajutine olukord ning peagi elate lõplikult koos ning samuti on oluline taasnägemise kuupäeva teadmine. Lahusolek on mitmes mõttes isegi hea – saate enda isiklikult arengule keskenduda ning taaskohtudes on rõõm suur 🙂

    • Me hetkel teame, et tõenäoliselt mais kohtume. Täpset kuupäeva ei saa enne paika panna, kui mul on Uus-Meremaa viisa käes (ja selle saan ma siis, kui Bryanil on tema viisa käes ning see juhtub aprilli lõpupoole). Isiklikule arengule saab tõesti keskenduda. Ma juba lubasin, et panen kõik kurvad mõtted kirja ja siis kunagi saab selle raamatuks vormida.

  3. Pingback: USA. Jälle. Kas õnnestub üle piiri saada või mitte. | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

  4. Pingback: USA. Jälle. Kas õnnestub üle piiri saada või mitte. - Blog24

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s