2017. aasta saak: 58 raamatut

Lõppenud aastal õnnestus mul lugeda 58 raamatut ning 11,958 lehekülge. Ei ole nii hea tulemus, kui ma tahaksin (ma tahaksin iga aasta vähemalt 20 000 lehekülje jagu raamatuid läbi lugeda), ent 2016. aastaga võrreldes (9381 lk…) on ikkagi parem tulemus. Parema tulemuse aitas saavutada Elisa Raamatu rakendus. Ausalt – selle rakenduseta loeksin ma ikka tunduvalt vähem, sest pidevalt lennus olles ei ole alati võimalik raamatuid kaasa võtta. Telefon on aga alati kuskil taskus olemas ja kohe kui vähegi aega on, saab rakendusest poolelioleva raamatu lahti võtta ja lugemist jätkata. Ka 10 minuti kaupa lugedes saab raamat lõpuks läbi.

Teine Elisa rakenduse eelis on see, et mul on võimalik lugeda ka eestikeelset uudiskirjandust. No ei ole mul raha, et iga huvipakkuv teos e-raamatu kujul välja osta ja selle aja peale kui ma Eestisse jõuan, on paljud raamatud, mida tahaks lugeda, meelest läinud. Või kui ka on meeles, siis egas Eestis ma ka üksnes raamatuid ei saa lugeda.

lugemise väljakutse

2018. aastal kavatsen osa võtta ka Facebooki grupi lugemise väljakutsest ning valmistasin selleks ka märkmiku ette.

Aga läheme siis edasi kokkuvõtte juurde:

  • kõige lühem raamat: 72 lk (“Appi, me muutusime kassideks!”)
  • kõige pikem raamat: 523 lk (“Eike”)
  • raamat, mida keegi teine ei ole lugenud (Goodreadsi andmetel): “Muinasjutte ükssarvikust”
  • raamat, mida teised inimesed kõige rohkem lugesid (806 757 inimest lisaks minule): “Harry Potter and the Cursed Child”

Keskmiselt hinne, mis ma aasta jooksul raamatutele andsin, oli 3,8. 5 punkti said päris mitmed raamatud, nii et kõiki neid ma välja ei too. Toon välja need, mis on kas Eesti autorite kirjutatud või siis mis on välismaiste autorite teosed ja mis veel eriti silma paistsid:

Eikusagi – Neil Gaiman on kirjanik, kelle kohta ma võiksin vist hakata kasutama nimetust lemmikkirjanik, sest vahet pole, mis ta kirja paneb, ma neelan selle klõmpsti alla ning tahan veel.

Eike” – ma ei tea, miks see raamat mulle nii väga meeldib. Rohelisel kaanel on punapäine naine. See võib olla üks põhjus. Ja peategelaseks on naisest kirjanik. Ehk teine põhjus. Ning raamatus endas on piisavalt palju mõistatuslikkust. Jah, põhjuseid jagub.

Saladuslik Tsaar – Palun veel! Aitäh! Ma ei ole kunagi end ulmefänniks pidanud, kuid see oli niivõrd mõnus lugemine ning kui saaks nüüd näpud järgmiste raamatute taha ka ajada… Kahjuks olen ma Goodreadsi uuendamisel laisk olnud, nii et pole enam täpsed elamused selle teose lugemisel meeles, kuid julgen siiski soovitada ja ka neile, kes muidu end ulmekaugeks peavad.

“Maresi: Punase kloostri kroonika” – Kellel on siiber sellest, et vinged peakangelased on mehed ja poisid, siis see raamat on õige kirjutis, mis kätte võtta ja mida lugema hakata. Samas on meeldiv see, et mehi ei nähtud kui jubedaid koletisi, kes tuleks maa pealt hävitada, vaid pigem oli saar naistele. Ja kõik. See, et mõni mees sinna sissetungija või abivajajana satub, nohjah. Ma absoluutselt neelasin seda raamatut, sest niivõrd huvitav oli. Ja nagu teisedki on kirjutanud, siis see erinev selgelt nn tavapärastest noortekatest. Väga ootan järgmist osa, sest endal on juba mingid mõtted tekkinud (kahest tegelasest peab kindlasti veel juttu tulema), mis võiks edaspidi juhtuda ja tahan näha, kas mu mõtted ja eelaimdused õigeks osutuvad.

“Pagulusse : lugu elust, sõjast ja rahust” – See raamat pani väga palju ka mõtlema kriisidele ja konfliktidele, mis hetkel maailmas toimuvad ja pagulastele, kes oma elu eest põgenevad (kindlasti on olemas ka nn mugavuspagulased) ning sellele, kuidas me nendesse suhtume, mis võimalusi me neile pakume, kuidas käib nende ühiskonda integreerimine jne. Raamatus tuli väga selgesti esile see, kuidas Suurbritannia sõjapõgenikke vastu võttis ning võrdlus Hollandiga… Kui oleks võimalik, siis võiks see olla raamat, mida kõik kategoorilised pagulaste vastased lugeda võiksid. Mitte et see nüüd kogu maailma muudaks, kuid see võib panna mitmetele aspektidele teisiti vaatama.

“5+5 novelli” – Aega läks aga asja sai ning viimaks jõudis mõni kirjanduskonkursi “Bestseller” võidutöö ka minu näpu vahele ning raamat oli nii põnev, et kohe kuidagi ei tahtnud käest ära panna, et magama minna. Täpselt selline õige vahekord ilusat ja head armastust ja lootust ning groteskset ja peaaegu et iiveldama ajavat õudu.
Mida see Käsi siis ikkagi tegi? Kas selline sobilikult sandistatud laste tellimise ettevõttel oleks turgu? Kas jääda haigeks või saada terveks?
Kui oleks raamaturiiulit, kuhu teos panna, siis läheksin raamatupoodi enda eksemplari järele, sest neid lühijutte tahaks kindlasti veel lugeda.

“Le Rhino” –  Minu meelest üks ütlemata muhe ja meeldiv lugemine. Olgu, peategelase Iha kippus vahepeal meenutama juba “Varjundite” Sisemist Jumalannat, aga kui Sisemise Jumalanna tekstis kohtamine ajas lõpuks oma idiootsustega öökima, siis õnneks selle peategelase sisemaailm tekitas väheke paremaid tundeid.

1 punkti pälvinud raamatutega on lihtsam. Neid oli vaid kaks (2 punkti saanud raamatuid oli pisut rohkem):

Laigid on kogu su elu – kiiresti kulgev, ebaloogiline ja tüütu noortekas.

Orgasmiraamat – Selle peale ei oska küll midagi muud teha, kui suud maigutada. Jah, raamatus on ka infot, mis võib väga huvitav olla ning kindlasti ka kasulik aga kuna see on vaheldumisi umbluuga siis… (pikemat arvustust saab lugeda Goodreadsi lingilt)

2018. aastal tahaks uuesti jõuda ka 20 000 leheküljeni ning tahaks jätkata ka oma Euroopa läbilugemisega ehk lugeda erinevate riikide kirjanikke teoseid. Eks vaatab, kuidas see õnnestub, aga plaanid on tehtud!

 

Advertisements

One thought on “2017. aasta saak: 58 raamatut

  1. Pingback: Minu 2017 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s