Minu esimesed jõulud Ameerikas

Eelmine aasta käisin jõululaupäeval Uus-Meremaal kristallselge veega jões paljalt ujumas. Sel aastal olen ka piiri taga, aga hoopis USAs. Akna taga on lumehanged ning toas päris ehtne kuusk. Jõuludega on meil üldse selline teema, et Bryan sai kunagi kaubanduses töötades jõuludest sellise üledoosi, et tal on nendest täiesti ükskõik. Aga kuna minu jaoks on jõulud tähtsad ja tegelikult on jõulud mu lemmikpüha, siis ei näe ta probleemi, et minuga ikkagi jõule tähistada.

Juba detsembri algusest seisis kapi (või noh, elektrikamina) peal pisike kunstkuusk, mis on mõeldud vast pigem Halloweeniks – musta värvi ning kui stepslisse pista, siis kuuseokste otsad hakkavad lillalt ja ornažilt vilkuma. Kaunistasime selle puukese ära ning jäime ootama aega, mil saaks suure kuuse tuppa tuua. Vahepeal läks nii kiireks, et jõudsin juba mõelda, et pole vajagi. Bryan käis aga peale, et lähme ja vaatame ja hea on, et käis, sest päris kuusk on ikka hoopis teine tera.

Eile, kui  viimaks aega oli, läksime Breckenridge’s skaudipoiste kuusemüügitara juurde. Veel autos istudes nägin juba, et seal ongi meie perfektne kuusk! Kargasin autost välja ja… üks meesterahvas jõudis meist ette ja ostis selle perfektse kuuse ära. Teised skaudipoiste kuused aga enam ei sobinud, sest me ei näe mõtet maksta 80$ kuuse eest, mis on nii suur, et meile isegi tuppa ära ei mahu. See uue omaniku leidnud perfektne kuuseke oli ideaalses pikkuses ja maksis 40$.

Egas midagi. Tahtsime küll skaudipoisse toetada, aga ei tasu väga suurt üllatust teeselda, et paar päeva enne jõule on valik naeruväärselt väike. Õnneks on olemas kaubandusmeka Walmart ja seal olid veel mõned 40$ maksvad õiges suuruses kuused alles. Leidsime sobiva eksemplari ja kassas avastasime, et kuusk on 50% alla hinnatud. Kui nii, siis nii.

Kuusekaunistamine läks ka omamoodi. Tuled ja kard on üks asi, aga tekkis idee, et võiks alustada traditsiooni – suvaliste plastikust kuuseehete ostmise asemel võiks iga aasta osta ühe ehte ja siis järkjärgult neid kuusele lisada. Ainult et kui me läksime  jõulupoodi (Breckenridge’s on aasta läbi avatud pood, kus müüaksegi ainult jõuluehteid), siis ei suutnud kohe kuidagi sealt ainult kahe (üks eelmise aasta eest, üks selle aasta eest) kuuseehtega väljuda…

põdrad

Meie esimene ja kindel valik – põdrad suusatõstukil.

lumememm

Lumememm on tavaline kuusekaunistus, aga kui palju olete näinud sulanud lumememme? Bryan ütles, et see on tema, kui ta ükskord lõpetab Uus-Meremaal töötamise ja peab Colorado suve kannatama. Ma ütlesin, et me võime alati Eestisse põgeneda, kus suvekuumus vähe talutavam on.

hirv

Okei, see oli lihtsalt armas.

suusad

Suuski oli poes mitut eri sorti – metallist, kirjuid, punaseid, freestyle jne, kuid meie lemmikuks osutusid need. Natuke loogilisem oleks, kui suusad teistpidi kuusele kinnituksid, aga mis seal ikka.

DSC_4877

Mõnda aega tagasi Silverthorne’s käies sattusime ka selliste kaunistuste peale. Puidust lapikutele maalitud talvised vaated.

colorado ehe

Ei saanud neid poodi jätta.

dumbo

Kuuse ladvas lendab meil Dumbo ja…

silm

…need mõned jõulukuulid, mis siiski kuusele sai lisatud, on ka vimkaga. Sätitud on selliselt, et niisama vaadates on näha seda valget osa ja jääb tunne, et ongi lihtsalt valged sädelevad ehted. Tegelikult tulid need koos Halloweeni kunstkuusega ja on ka vastavalt kaunistatud.

Ahjaa. Kaks asja veel. Esiteks saatsin ma Terevisioonile enda jõulutervituse (tahtsin seda suusatades teha aga kahjuks sobivatel päevadel polnud värsket lund ja jäisel lumel kraapisid suusad nii palju, et tervitusest polnud suurt midagi kuulda). Facebooki omanikud peaksid seda siit nägema, Terevisiooni enda kodukalt ma kahjuks ei leidnud seda. Teiseks katsetasin Omniva jõulukaartide saatmise teenust. Esimene kaart jõudis kohale ning olevat täitsa hea kvaliteediga olnud, kuid sellegipoolest plaanin järgmine aasta naasta käsitsikirjutatud kaartide juurde. Väheke personaalsem.

Minnes tagasi kuuse juurde, siis tahaks loota, et iga aasta ühe (või mõne võrra rohkema) jõuluehte soetamine saab meie traditsiooniks. Ja eks näeb, mis traditsioonid veel aastate jooksul tekivad. Huvitav oleks lugeda, mis on teiste traditsioonid ja eriti huvitav oleks teada välismaal elavate eestlaste kommetest.

Ja kui minna edasi jõululaupäeva plaanideni, siis 24. detsembril lähen suusatama (Bryan töötab, nii et suusatan üksi) ning õhtul vaatame kodus mingit jõulufilmi, avame mõned kingid avada ja lihtsalt oleme. 25. detsembril, mis on siin jõulude nn õige päev, on Bryan õnneks töölt vaba, nii et meie plaaniks on kõigepealt ülejäänud kingid avada ja siis – üllatus üllatus – suusatama minna!

20171222_201606-01

Meie esimene kuusk täies hiilguses

Advertisements

3 thoughts on “Minu esimesed jõulud Ameerikas

 1. Meie esimesed jõulupuud olid väga tagasihoidlikult kaunistatud. Aga päris pikka aega ostsin igal aastal ühe linnukese kuusele panemiseks. Iga aasta jaoks, mis me kaasaga koos oleme olnud. Mis oli minu meelest tore komme. Kahjuks saavad sellised “kunstlinnud” aastatega kannatada. Ja mõni aasta tagasi otsustasin kuusepuu asemel “päästa” hoopis kuuseoksi, mis inimesed tee äärde jätavad. See tähendab need oksad, mis tuppa toodud puu küljest ära lõigatud. Kuna ülejäänud pere ei hooli eriti, kas on kuusk või mitte, siis oleme kõik rahul. Õieti on mul alati suur masendus, kui ühel päeval vaja puu jälle välja visata. Okstega on kuidagi lihtsam 😉 Sel aastal näeb meie jõulunurk nõnda välja: https://www.instagram.com/p/BdFM09shY4d/?taken-by=enetimm

  • Eks see ole jah selliste traditsioonide juures kurb, et kui mõni ehe kannatada saab, siis asendamine pole enam päris sama. Aga samas mõte on see, mis loeb!

   Kaunistatud kuuseoksad näevad sul väga ilusad välja! Meil oli variandiks ka kuuseokste kasutamine, ent huvitaval kombel oli kuuse leidmine isegi lihtsam. Kas teie kandis sellist RMKle sarnast varianti pole, et ostad loa, lähed metsa ning raiud ise kuuse sellisest kohast, kus see nagunii hooldusraie (või mis iganes selle tehniline nimi on) tõttu suureks ei saaks kasvada?

   • Kindlasti on. Samas võtan rahulikult puude müüki, sest võrdlen seda lillede kasvatamisega ☺️ Mul on lihtsalt lõpmatult kurb “närtsinud” puud ära visata. Eelistan ka alati potililli lõikelillede asemel.
    IKEAst saab tavaliselt väga kena puu soodsalt, ostsime alati sealt. Eelmine aasta olin valmis sinna minema, ostma puu, siis lõikama küljest mõned oksad ning siis esimesele uuele ostjale terve puu kinkima, miinus mõni oks 😄

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s