Kuidas kulmudest ja ripsmetest (peaaegu) ilma jääda

Vaatan ühest aknast välja: mäed. Vaatan teisest aknast välja: puud. Vaatan kööki: gaasipliit. Tahate teada, kuidas ma peaaegu kulmudest ja ripsmetest ilma jäin? Ma arvan, et inimesed, kellel on gaasipliit, vist juba aimavad, kuhu suunda see jutt tüürib. Mul ei ole kunagi gaasipliiti olnud ning kui ma olen sattunud kuskile, kus on gaasipliit, siis olen ma üritanud pliidikasutamise kellegi teise kaela lükata. Ma pelgan gaasipliite. Ma ei tea ise ka miks, aga mulle meenub alati see, kuidas Pärnu vanaema kõrvalmajas olevat kunagi keegi end gaasipliidi abil ära tahtnud tappa ja sellise plahvatuse korraldanud, et majaseina kummi lõi (ma ei garanteeri siin jutu 100% tõele vastavust, kuid see lugu meenub mulle alati, kui ma gaasipliidiga vastamisi satun).

Eelmine nädalavahetus kolisime me Breckenridge’i (sellest tuleb veel eraldi postitus) ja uksest sisse kõndides oli näha tore tõsiasi, et meie majakeses on gaasipliit. Eks ma natuke pelgasin, aga selle kasutamine oli tegelikult nii lihtne, et mitte mingeid probleeme ei tekkinud. Seda siis kuni eilseni.

Pliidi kasutamine on lihtne. Nupu keeramine vallandab gaasi ning nupu vajutamine annab sädet ja ongi tuli alla tehtud. Mitte mingit probleemi. Ainult et siis tegin ma kaks viga, mida inimesed, kes on gaasipliiti kasutades üles kasvanud, vist ei teeks.

Nimelt keerasin nuppu ja olin kindel, et leek on üleval. Mõni sekund hiljem tundsin aga gaasihaisu. Ja mis ma siis tegin? Ma ei mäleta, kas ma tahtsin nuppu keerata või plaanisingi seda vajutada, aga igaljuhul ma vajutasin seda ning tulemuseks oli üks korralik tulepall. Muidugi täpselt mu näo ees, sest teadmata põhjusel olin ma kummardunud. Hea, et vähemalt ma pliidi ees olin, mitte üle pliidi ei kummardanud.  Ripsmed ja kulmud jäid aga alles ja üldse kõik oli korras ning kuidagi viga ei saanud, kui mitte arvestada korraliku ehmatust. Bryan oli diivani pealt kui vedrust löödult püsti, kontrollis kas gaas sai kinni keeratud ja asus siis mind lohutama, sest mul oli muidugi ehmatusest pisar silmas. Aga õnneks ei saanud kuidagi haiget, nii et vedas. Aga mis need kaks viga siis olid, mis ma tegin?

  1. Gaasipliiti tööle pannes ei tohiks panni/potti/mida iganes enne pliidiplaadile panna, kui sa näed, et leek hubiseb.
  2. Gaasilõhna tundes peaks olema eriti ettevaatlik, et sa keeraksid nuppu, et gaas kinni keerata, mitte ei vajutaks nuppu, sest siis juhtub see, mida juhtuma peab: gaas läheb põlema.

Kui pisarad ära kuivasid, panin pliidi korralikult tööle ja sai asuda õhtusööki tegema. Tuju tegi natuke paremaks ka tõsiasi, et meil hakkas lund sadama! Mäe peal oli muidugi varem ka lund, aga linna ei olnud veel lumesadu jõudnud. Õhtuks oli taevas aga pilves ja õhtu otsa käisime nina vastu akent pressimas, et lumesadu imetleda. Hommikuks oli ca 15cm olemas!!!! Vaade on muide magamistoa aknast, nii et isegi voodist tõusmata saan ma sellist vaadet imetleda.

magamistuba

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s