Pulmareis Disneylandi: eellugu

Hoiatus! Mõne aja vältel võib mu blogis näha mitmeid postitusi, kus teemaks on minu ja Bryani mesinädalad Disneylandis, sest ma isegi ei plaani kõiki elamusi ainult ühte postitusse kokku pressida. Räägin atraktsioonidest, jagan pilte ning viimane postitus tuleb nippidest, mis Disneylandi (ja ka Disneyworldi) külastamise mugavamaks muudavad.

1 ja 2 lennukis

Lend Los Angelesse oli erakordselt ilus. Kaljumägedest üle lendamine oli mu lemmikhetk, sest need mäed olid nii ilusad! Me kipume Bryaniga ära unustama, et Denver-Los Angeles või Los Angeles-Denver lennul peaksin mina akna all istuma, sest vastasel juhul ma lihtsalt ronin üle Bryani, et aknast võimalikult hästi välja näha.

Aga mis on Disneyland? Tegu on 1955. aastal avatud teema- ja lõbustuspargiga, kus saab nautida lahedaid atraktsioone ja kohtuda oma kangelastega erinevatest filmidest. See on koht lastele ja neile, kelles on veel veidike lapsemeelsust peidus. Disneyland asub USA läänerannikul California osariigis. Mitte segi ajada Disneyworldiga, mis asub USA idarannikul Florida osariigis ja mis on tunduvalt suurem, kui Disneyland. Eestile kõige lähemal on muide Pariisi Disneyland, mis on küll sarnane California Disneylandile aga pole üks-ühele sama.

Aga miks, jumala eest, sellisesse kohta pulmareisile minna? Noh… miks mitte? Bryan on lapsena väga palju Disneyworldis käinud ja ka Disneylandi külastanud ja ma teadsin, et tegu on kohaga, mida mina ka kindlasti naudiksin. Esialgne plaan oli küll Disneyworldi minna, aga kuna see reis oleks vähemalt kaks nädalat, siis rahaliselt ei mängiks vast enne 2019. aastat välja. Disneyland on aga väiksem, nii et seal ei oleks kaks nädalat jutti midagi teha aga paaripäevaseks reisiks sobib ideaalselt. Lisaks sobis meile ka sügisene ilm, sest me kumbki pole suured rannas peesitamise fännid ja 19-20kraadine ilm on ringijalutamiseks täpselt piisav. Üheks põhjuseks said aga ka Uus-Meremaa töökaaslased Holly ja Dion.

Nimelt on nad käinud 3 aastat järjest erinevates Disneylandides ja Dion kurvastas, et 2017. aasta jääb käimata. Küll oli neil aga plaanis väike ringreis USA läänerannikul ning ma küsisin, et California osariigis on ju ka Disneyland olemas, et miks nad sinna ei taha minna. Ja uskumatu, aga ta oli selle täiesti ära unustanud! Muidugi lisasid nad selle oma plaanidesse ning ka meie mängisime oma Disneyworldi pulmareisi ümber. Pigem väike reisike nüüd, kui oodata kaks aastat, et ehk siis minna.

Kuna neil oli läänerannikul ka muud teha, siis nad plaanisid Disneylandis veeta vaid ühe päeva ja leppisime kokku, et just 30. oktoobril tšillime neljakesi Disneylandis. Meie jõudsime kohale juba 29. oktoobril ning lendasime ära 2. novembril, mis jättis meile ka paar päeva, et ka kahekesi aega veeta.

29. oktoobril kohale jõudes plaanisime tutvuda Disney Downtown osaga. Tegu on Disneylandi ja California Adventure pargi vahele jääva tänavaga, kus on ka söögikohti ja poode, aga kuhu pääsemiseks pole vaja piletit soetada. Kõndisime seal edasi-tagasi, käisime söömas ja poodides kolamas ning kui viimaks hotelli sissekirjutamise aeg kätte jõudis, läksime hotelli puhkama ja järgmisteks päevadeks valmistuma. Pargipiletist ei oleks saanud sel päeval maksimumi võtta ning eelistasime selle pooliku päeva pigem puhata ja Downtown alaga tutvuda.

3 rainforest cafe

Rainforest Cafe nimeline restoran, mis meile esimesel läbikäigul nii meeldima hakkas, et järgmine päev läksime Holly ja Dioniga sinna õhtustama.

4 rainforest cafe

Bryan ja madu vahivad tõtt. Madu muide liikus ja avas suud ka.

5 rainforest cafe

Egas iga päev ei näe seda, kuidas akvaariumi puhastatakse. Seal oli küll nii kitsas, et igaüks klaasi ja kivi vahele ei mahuks ning egas sukelduja end sirutada ka ei saanud.

6 lego

Üks päev, kui on ruumi (ja raha), siis me hakkame legosid kokku ostma.

7 downtown disney

Kõrvitsaid oli seal igal pool. Ma ei tee nalja – need olid tõesti IGAL POOL!

8 kommid

Komme oli ka paras hunnik.

9 kommid

Veel komme… Ma küll ei jõudnud neid kahjuks proovida. Mõte oli, et mingi hetk ostame, mingi hetk ostame ja siis: “Ups, me oleme lennujaamas!”

12 kommid

Küll aga ostsime ühe muffini.

13 kommid

11 miki ja minni

Halloweeni ja jõulude tähistamine käib käsikäes!

10 downtown disney

Me ei jõudnudki kindlale veendumusele, kas need kõrvitsad on seal päris või mitte. Hilisem guugeldamine kinnitas seda, mille poole ka meie kaldusime – kõik kõrvitsad on reaalsed. Ime küll, et need seal päikese käes mädanema pole läinud aga eks pehmeks muutuvad kõrvitsad korjatakse ära.

14 karud

Hetkeks oli mõte, et läheks ja teeks endale ühe kaisukaru. Siis meenus, et egas meil pole seda mängukaru kuskile panna ja see oleks lihtsalt raha raiskamine, nii et kaisukaru jäi tegemata.

15 kivid

Sillutis turvakontrolli juures. Huvitav, kuidas mina endale sinna nimelise sillutisekivi saaksin?

16 pink

Ja üks näide sellest, kuidas Miki Hiirt igal pool sisse tuuakse – pingid!

2 kommentaari “Pulmareis Disneylandi: eellugu

  1. Pingback-viide: Minu 2017 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

  2. Pingback-viide: Minu 2017 - Blog24

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s