Ja varsti näeb ilmavalgust mu kuues raamat!

Novembrikuus on mul vaja kirja panna 50 000 sõna. Paras väljakutse aga õnneks on mul üks väga hea motivaator, mis aitab loodetavasti üle ka nendest rasketest hetkedest, kus ükski sõna ei taha ekraanile ilmuda. Nimelt lugu, mille ma eelmine aasta NaNoWriMo ajal kirja panin, ilmub veel sel aastal ehk ma annan välja oma kuuenda (!!!!) raamatu “Jagatud suvi”.

Kust nüüd alustada… Ma olen juba pikalt tahtnud kirjutada mõnda lugu hobustest ja ratsutamisest aga ei leidnud kuidagi seda õiget nurka. Ja ma ei mäleta nüüd täpselt millal, aga mulle meenus, et aastaid tagasi ühel suvel tuli meie talli lühikeseks ajaks Maarja nimeline tüdruk ning egas ma temasse väga hästi ei suhtunud (põhjusest võib raamatust lugeda). Mitu aastat hiljem sattusime aga gümnaasiumis samasse lendu ja ma avastasin, et ta tegelikult polegi nii jube inimene. See aga tähendas, et nüüd, kui mulle tuli mõte, et võiks selle juhtumi raamatuks vormida, sain talle lihtsalt Facebookis sõnum saata ja küsida, mida tema sellest ajast mäletab. Tema mäletas muidugi teisi asju ja minu pahameel ei olnud üldse peamine. Idee mulle aga meeldis ja seda inspiratsiooniks võttes ja natuke asju juurde lisades saigi 60 000 sõna kirja.

PQAAAIH0WB3OBUdaTfpha65xnaLROQii7o7l-q_PzMVpyWzcd2FwI8TDO0z_ZpAY0ci4CfjdoqjsJGUJo6V9oXEOxVgAm1T1UMWhC8p8j8HAdvInJ2nn_5u1XGGZ

Mina ja minu ja õe hobune Täpi aastal… hmm… egas aastat ju pildi juures kirjas ei ole, aga ma pakun et äkki 2005 aasta suvel tehtud klõps.

Olgu, tegelikult polnud see pooltki nii kerge protsess. Mul oli küll mõte olemas, ent millega ma eelmisel aastal täiesti läbi kukkusin, oli loo sujuvalt kirjutamine ja juba kirjutamise ajal peatükkide sidumine. Ma teadsin, millest ma tahan kirjutada aga kuna ma ei teinud kava mis järjekorras mis toimub, siis novembrikuu lõppedes oli see fail üks paras segapudru. Näitlikustamiseks: kui tähestik on muidu A, B, C, D, E, F, G… siis segapudru olukorras oleks see A, F, Ä, I, C, D, K, B… Minu jaoks tähendas see seda, et kui ma olin enne mustandi kirjutamist eriti laisk, siis pärast mustandi kirjutamist tuli olla eriti tubli. Ja nii ma siis printisin ja lõikasin ja sättisin ümber. Kirjutasin teksti juurde ja võtsin teksti maha. Üks tegelaskuju läks täies mahus kaduma. Aga kuna tema jutu sai kõik ilma probleemideta teistele tegelastele üle kanda, siis juba see näitab, et ta ei olnud tegelikult vajalik tegelane.

Lisaks saatsin seda ka mitmetele proovilugejatele, sest kuigi ma olen aastaid ratsutanud, siis mitmed mu teadmised võivad olla vananenud või ka lihtsalt ununenud. Näiteks see fakt, et enne patside punumist ei ole mõtet lakapalsamit kasutada (aitäh Maarja) või mitu kella siis ikkagi võistlustel lüüakse, kui sa hobuse seljast maha kukud (aitäh Kati, et sa endiselt kõikidele mu kesköistele, varahommikustele ning hilisõhtustele telefonikõnedele vastata jaksad). Tänu Avele leidsin veel paar lugejat, kes olid huvitatud teksti läbilugemisest ja oma arvamuse avaldamisest ning nende abist ja tagasisidest oli mulle tohutult palju kasu! Ma olen vist juba maininud, et ma ei salli seda, kui raamatus on sees midagi ebaloogilist (mu üks lemmiknäiteid on ikka see, et kunagi keegi kirjutas oma järjejutus, et hobune liputas heameelest saba) ning kui see pole just taotluslik, siis kaob lugemisisu ikka väga kiirelt ära.

Esialgne plaan oli juba enne suve algust tekst saatmiskõlbulikuks saada aga noh ma olin laisk miljonil erineval põhjusel see ei juhtunud ning hingevärinal saatsin selle alles augusti keskel kirjastusele, et ehk nad soovivad avalda. Ja nad soovisid!

Kaanepilti mul veel jagada ei ole, aga kui see minuni jõuab (Murphy seadust arvestades mõni minut peale seda, kui ma blogipostituse avalikustada olen jõudnud), siis jagan seda ka teiega, et teaksite, mida poelettidelt taga otsida.

PS: Goodreadsi loosimise plaanin ka teha!

3 kommentaari “Ja varsti näeb ilmavalgust mu kuues raamat!

  1. Pingback-viide: Minu 2017 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s