26 – arstilkäik ja koogisöömine

Uue aasta täitumiseks oli plaan olemas. Kui sain 25aastaseks, käisin suusatamas (juulikuus!) ning tahtsin sama teha ka nüüd, kui sain 26aastaseks, ent lumetorm rikkus plaanid ära. Ilm oli küll esmaspäeval täitsa okei ja oleks saanud suustada küll aga nagu eelmises postituses mainisin, pidin neljapäeval tööviisa taotluse tõttu arsti juurde tervisekontrolli minema. Lumetormi tõttu istusime aga Ohakunes kinni ja ei liikunud kuskile (see paks lumi sulas muide kahe päevaga ära ja täna tegeleti juba tormikahjustuste likvideerimisega ja murdunud puuokste koristamisega). Arsti juures kuulsin, et ma ei olnud ka ainus, kes seetõttu oma arstiaaja edasi pidi lükkama.

Õnneks sain kohe esmaspäevaks uue aja ning kui Bryan oli mind sünnipäevalauluga üles laulnud ja ise tööle läinud, asusin mina laenuks saadud autoga Whanganui poole teele. Pisut harjumatu oli jälle roolis olla, sest kuigi eelmine aasta sai küllaga sõidetud, siis viimased pool aastat olen olnud pigem kõrvalistujarollis. Peamiselt 80km/h kulgedes ja mitte kordagi valesse suunavööndisse vajudes jõudsin kenasti Whanganuisse ja tagasi. Mõte oli, et käin poes paari söögiasja ostmas, maailma kõige lahedamal mänguväljakul pilte tegemas ja siis arsti juurde. Poes läks aga tunduvalt kauem aega, sest paari asja ostmise asemel vaarusin poest välja päris palju suurema toiduhunnikuga. Põhjus on lihtne – Pak’n’Save toiduhinnad on Ohakunega võrreldes tunduvalt odavamad! Rääkimata sellest, et valik on ka hoopis teine. Ja kuna ilm ka ära keeras ja tibutama hakkas (ärasõiduks ladistas juba korralikult), läksingi otse arsti juurde.

Esimene vastuvõtt toimus pisikeses kliinikus. Põhimõtteliselt eramaja, kuhu arst on oma praksise rajanud. Andmeid sisse lüües tuli välja, et eMedicali süsteemis on mul konto juba olemas. Eelmine aasta Omaramas elades sai ka korra arsti juures käidud, nii et eks sellest ajast jäi. Oli vaja vaid pilt lisada ja andmed uuendada ja siis istusin ja ootasin. Arstiga kohtumine oli iseenesest lihtne. Hunnik küsimusi (kas sa oled rase, kas sul on esinenud depressiooni, kas on olnud suuremaid operatsioone, milliseid ravimeid sa tarvitad jne) ning siis läbivaatus. Kõrvad ja silmad vaadeti mingi spetsasjaga üle, nägemise testimiseks lugesin tahvli pealt tähti maha, mõõdeti-kaaluti, andsin uriiniproovi ja siis katsus veel kõhtu ja lamades lasi ka jalgu kõverdada.

Seejärel jäin 250$ võrra vaesemaks ja saatekiri näpus, sõitsin haiglasse, et seal vereproovi anda. Uuritakse järgmiseid näitajaid ja haiguse olemasolu/puudumist: vere glükoositase, mingi neerufunktsioon, hepatiit B ja C, HIV, süüfilis ja üldveri. Kogu see komplekt läks maksma 180$.

Kõik see info peaks olema nüüd immigratsioonile edastatud (ja kuna mulle helistatud pole, siis peaks kõik ok olema), aga ma homme kirjutan ja uurin järgi. Ja siis jääb üle oodata ja loota, et nad midagi rohkemat enam ei taha.

kook

Instagrami pilt aga sobib küll. Alumisel pildil viimane lõik minu koogist ja ülemisel pildil Daenerys Troonide Mängust.

Tagasi Ohakunesse jõudes õnnestus natuke sünnipäeva tähistada ka. Esmalt küpsetas Bryan mulle šokolaadikooki ja majarahvas laulis mulle ühendkoorina sünnipäevalaulu (isa laulis ka, sest ta juhtus mulle helistama pisut enne seda kui köögiuks lahti löödi ja tort sisse toodi). Koogi peale olid pandud küünlad, mis ise uuesti süttivad, nii et nende ärapuhumisega oli raskusi. Aga see-eest oli kook maitsev ja pool koogist oli läinud enne, kui ma jõudsin üldse telefoniga pilti teha. Ning kui kook söödud, oli õige aeg “Troonide mängu” seitsmenda hooaja esimest episoodi vaadata.

Võin oma sünnipäevaga rahule jääda aga järgmine aasta saan ehk oma sünnipäeval taas suusatama minna. Hip-hip-hurraa!

Üks kommentaar “26 – arstilkäik ja koogisöömine

  1. Pingback-viide: Minu 2017 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s