Üks (peaaegu) kevadine käik loomaaeda.

loomaaed (10)Olgu, käidud sai juba mai alguses aga parem nüüd, kui mitte kunagi. Eks? Üks asi, mida mulle alati Eestis teha meeldib, on loomaaias käimine. Väga hea meel on näha, kuidas järk-järgult loomade elutingimusi parandatakse. Ma olen väga põnevil, et näha 2017. aasta lõpus avatavat jääkarude uut elumaja, mille jaoks on pikalt raha kogutud (olen ise ka toetanud just seda). Kuid hoolimata sellest, et jääkarud hetkel veel oma vanades elutingimustes on, ei ole vaja nende külastamist vahele jätta, sest vähemalt meie jaoks oli see kindlasti kogu loomaaia põnevaim osa ja kui me lõpuks sealt ära kõndisime, siis ütles Bryan, et nüüd on pilet asja ette läinud.

Ma ei ole kunagi varem näinud jääkarusid selliselt mängimas. Enim aega veetsime Norat vaadates (ja filmides), kes tegi vist küll kõike! Hüppas vette, sukeldus, ujus selili ja kõhuli ja külili. Loopis palli vette, tõmbas käpaga välja, läks korra eelame, et siis hooga tagasi tulla ja uuesti vette hüpata. Lisaks siis juurde veel puurinurgas lae alla ronimine ja üleüldse täielik nautimine. Ma ei teagi, kaua me seal olime – ma usun, et pool tundi kindlasti.

loomaaed (11)

loomaaed (3)loomaaed (2)loomaaed (1)

Ja kui tema mängimisest sai isu täis vaadatud, siis piilusime ka väikese karupoja tegemisi. Täpselt sama lõbus oli! Tema puhul ei olnud küll vees mängimist. Pall käis küll vees, kuid karupoeg mitte. Ta lihtsalt ukerdas seal ääre peal, üritas käpaga palli uuesti kätte saada. Sai ka! Kuigi meie salamisi lootsime, et äkki ta ikka kaotab nüüd tasakaalu ja kukub vette. Meil oleks olnud naljakas vaadata. Aga karupoeg ei kukkunud kuskile. Mängis punase palliga ja mängis bowlingupalliga. Vahepeal jalutas emme puuri tagumisest osast välja, tuli tegi tiiru, kontrollis meid üle ja siis jalutas tagasi sisse.

loomaaed (9)loomaaed (8)loomaaed (7)

Võttes arvesse käesoleva aasta väga hilinenud kevadet, siis peaks olema vist rahul, et sel päeval, kui me loomaaeda läksime, lund ei sadanud. Aga parajalt külm oli küll. Samas pole olemas halba ilma, on vaid vale riietus. Ja ma arvan, et suveleitsakus, mis on meile mugav, on loomi tunduvalt vähem näha, sest kes see ikka tahaks palava ilmaga kusagil patseerida.

Igal juhul võin öelda, et ääretult tore päevake oli Bryany ja Anette ja Lennartiga. Ja loodetavasti siis varsti jälle. Ääretult kahju on, et see aasta ööekskursioonile ei jõua, kuid kindla peale kui ma järgmine kord loomaaeda tulen, on midagi uut jälle avastada ja vaadata.

loomaaed (5)loomaaed (4)

loomaaed (6)

Lõvi ei tahtnud liha. Tihane tuli jaole.

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s