Jälle teel: Eesti – Rootsi – USA – Uus-Meremaa

_MG_4706

Tipa-tapa laeva peale

On aeg blogil tolm pealt puhuda ning see varjusurmast välja tuua. Kui Eestis ei leidnud algul aega, siis enam põhjust ja harjumus oli ka ära kadunud, siis nüüd proovin blogi uuesti oma igapäevaellu lülitada. Põhjus täiesti tavaline – lähen välismaale. Jälle.

Seekord on plaan selline, et Eestist laevaga Stockholmi, siis lennukiga New Yorki, pisut USAs ja jaanidest kuni oktoobri keskpaigani oleksin Uus-Meremaal. Plaan on pooleldi juba jõustunud, sest hetkel istun Washington D.C.’s hotellis ja kirjutan blogi. Kolmapäeva hommikul lendame edasi Denverisse ja siis saab seal suve nautida, enne kui Uus-Meremaa talve lendame. Praegu on seal juba mäed lumised, nii et ehk see aasta tuleb hea lumeaasta!

Tallinnast Stockholmi otsustasime minna laevaga, sest ühe kajuti ostmine on kordades odavam kui 2 inimest, 2 suurt pagast ja 1 suusakott Tallinn-Stockholm lennukile mahutada. Lisaks ka võimalus mööda merd kulgeda ja Bryanile oli selline öine laevasõit ka uus kogemus. Laevalt võtsime transfeeri raudteejaama, seal toppisime asjad kappi ning kui olime linna peal oma isu täis vaadanud, võtsime kapist asjad ja otserong lennujaama. Stockholm teenib endiselt ainult kiidusõnu. Oleks võinud seal lausa paar päeva olla, tivolisse minna ja Lindgreni muinasjutumaale ja… ajast jääb vist alati puudu! Jõudsime ära teha bussi-paadi tuuri (Kariibi mere piraatide muusika saatel tee pealt amfiibbussiga vette sõita on väga lahe, soovitan kindlasti) ning vanalinnas jalutada ja siis oligi vaja lennujaama poole edasi minna. Tegelikult oleks me võinud veel nii poolteist tundi Stockholmi tänavatel konnata, kuid ma eelistan lennujaama pigem liiga vara, kui sutike hiljem jõuda. Ja nagunii oli meil vaja veel asju ühest kotist teise pakkida ja süüa ja närvirakke kulutada, et kuidas piiriületus läheb.

Stockholm-New York lend kulges ilma mingite vahejuhtumiteta, kui mitte arvestada seda, et ma ei saanud kuidagi magada, nii et New Yorgis sain ühel hetkel aru, et ma olen 24h järjest üleval olnud. Vähemalt aitas see ülim väsimus ajavahega kohaneda, kui lõpuks pikali sain visatud. Piiri ületamine oli lihtsam, kui jaanuaris. Kui siis ikka küsiti piisavalt küsimusi, siis sedakorda tundis passikioski juures aitav naisterahvas rohkem huvi selle vastu, et mis asi see Eesti on ning piirivalvur küsis lihtsalt, kas tulin puhkusele. Vastasin “Jah” ning pass templis. Kõik need närvirakud, mis enne muretsemisele sai kulutatud… Järgmine kord üritan oma ringi trampivat fantaasiat maha rahustada.

New Yorgis olime ainule ühe päeva. Aga sellest piisas täpselt, et LEGO poes käia, Rockefelleri keskuses ringi jalutada, Times Square’lt läbi hüpata, Eesti Maja külastada ning Kadriga koos Pier A baaris õhtust süüa ja muidugi lobiseda ja lobiseda. Võiks küll jälle minna, sest kuigi teine külastus jäi lühikeseks, siis mulle meeldib NYC ikka veel väga palju. Eriti just see õhtune aeg, kus linn on erilises tuledesärades… Võimas.

6 kommentaari “Jälle teel: Eesti – Rootsi – USA – Uus-Meremaa

  1. Hing ikka kisub seiklema. 😀 Igal juhul rõõm kuulda, et oled jälle teel ja kindlasti anna teada, kui meie kanti sattuma hakkad! 🙂

  2. Pingback-viide: Minu 2017 | Tudengiraport - kirjanik, kirjutaja, talvefänn

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s