Võib ka sedaviisi siis

Ma arvan, et meil kõigil on töökohti, kus töötamise juures on parim hetk see, kui sa viimasel päeval ära lähed ning korra tagasi vaadates “Fuck youuuuuuu!” saad karjuda. Mul vist ongi Uus-Meremaal liialt vedanud, sest siinoleku viimane töökoht – Countrytime Hotel – ongi just see, kust lahkudes tahaks seda kohe eriti kõvasti karjuda.

See, et ma pole tööd armastanud, on muidugi ammu teada. Ma kardan, et neid inimesi, kes siiralt armastaksid wc’de küürimist ja voodite tegemist ei ole just väga palju. Aga see selleks. Töö on töö ning raha on raha.

Küll on olnud siin muid väiksemaid asju, mis tekitavad tunde, et tahaks peaga vastu seina taguda. Ma saan aru, et me oleme kõik siin miinimumipalga peal, kuid noh, egas NIIII nõme ka pole vaja olla ju. Mingid näited, mis esimesena pähe löövad:

  • Klassikaline boss A ütleb üht, boss B ütleb teist ja boss C kolmandat. Kui sa teed nii, nagu boss B ütles ja boss A seda näeb, siis sa saad piki pead, vastu jalgu jne jne, et kuidas sa julged.
  • Kui meil veel kuivati katki oli, siis oli vaja puhast voodipesu tuua teisest hotellist. Ja ka kotte, et kuhu voodipesu panna. Voodipesu toomine ei võta rohkem kui 10minutit ning seda oli väga hästi teada, et meil on iga jumala hommik vaja uusi kotte ja iga jumala pärastlõuna on vaja puhast pesu. No ja siis on, et boss ütleb, et läheb ja toob. Me lisame veel, et väga tore, sest meil on kõik otsas poole tunni pärast. Ja siis me näeme, kuidas boss hakkab rahulikult muru niitma, mitte mingi plaaniga kuskile minna. Kui selle asemel, et teha jutti toad ära, on vaja joosta tubade vahelt, sest “Nüüd on padjapüürid olemas. Nüüd on väikesed rätikud olemas. Nüüd on suured rätikud olemas”, siis võtab see tohutult aega tegelikult. Ja kes saab pähe, kui me liiga aeglased oleme? Ikka meie. Ikka meie.
  • Koristame tuba ning ühel hetkel jalutavad kliendid sisse. Ahhaa tore. Nemad tegid check-ini ära, ainult et meie käest pole keegi uurinud, et mis toad valmis on. Pole ka öeldud, et tuba XXX peaks olema prioriteet, sest sinna tulevad inimesed varem

Tunduvad väikesed asjad? Vist ongi. Aga kui neid lisandub ja lisandub ja juhtub korduvalt, siis on täpselt see tunne, et ega tegelikult meist ega meie tööst suurt ei hoolita ega austata.

Kuid peamine põhjus, miks me siit “Fuck youuuuuuuuuuuu!” karjudes minema tahame sõita, on viis, kuidas meie tööleping lõppes. Või lõpetati. Või lõpetatakse.

Lepingu järgi on töösuhte lõpetamise aeg 14 päeva. Mu tööleping on tehtud 21. jaanuarini kuid see kuupäev sai valitud puhtalt seetõttu, et mingine kuupäev oli vaja panna. 21. jaanuar on tegelikult mu viisa lõpukuupäev, nii et otsene Jack teadis väga hästi, et ma lähen varem ära. Lennupileti ostsin, siis ütlesin ka, et kohe kui täpsem kuupäev teada, siis on minek. Anais ütles ka algul, et jääb detsembri lõpuni ja siis vaatab edasi.

Igaljuhul, erinevatel põhjustel (reisiplaanid, tervis jne) otsustasime, et viimane tööpäev 27. detsember. Enne kui jõudsime lahkumisavalduse ära viia, saime teada, et kaks meie töötajat lähevad puhkusele. Nohjah siis… Mõtlesime ja kaalusime ning õnnestus reisiplaane ümber teha nii palju, et viimane tööpäev oleks 30. detsember ehk hotell oleks miinus neli inimesti nelja päeva asemel üks päev. Lisaks teadsime, et kaks inimest tuleb kindlasti ka enne jõule juurde, nii et ei tohiks muret olla. Neljapäeva hommikul andsime lahkumisavalduse koos selgitustega bossile.

Neljapäeva õhtul oli meil jõulupidu ning sinna jõudsime väikese hilinemisega, sest käisime Timarus. Peole jõudes Jack meiega ei suhelnud ega ei tervitanudki, aga boss boss ehk Megan, suhtles meiega toredalt, uuris kuhu me siis reisile läheme. Nii et ei osanud suurt midagi oodata. Nagu tavaliselt, kadusin ma peolt varakult ja lugesin kodus raamatut, kui kuulsin koputust uksele.

Ukse taga oli äärmiselt endast väljas Anais, kaks kirja näpu vahel. Üks kiri oli mõeldud talle, teine kiri mulle. “Kui sul on sama kiri, mis mul, siis see ei meeldi sulle,” oli esimene asi, mis ta mulle ütles. Ja tõsi, mulle ei meeldinud see. Kirjas tänati meid meie lahkumisavalduse eest ning et meie tööleping lõpetatakse 24. detsembril ja 25. detsember olgu me välja kolinud.

Võite arvata, mis meie reageering oli. Ja eriti tigedaks ajas veel see, et Jack ei võtnud vaevakski sellist uudist meile ise teatada, vaid andis kirjad ühele teisele töötajale, et “Ahh, kui näed neid, anna neile edasi.” Tore. Ta ise nägi meid peol, aga ju siis leidis, et halvad uudised võiks parem keegi teine edastada. Selgitust temalt nõudma ei läinud, sest ta oli purjus, mis purjus, nii et mida ikka siis arutada… Järgmine päev oli tal töölt vaba, nii et tegi endale elu ikka eriti mugavaks.

Veel ühe üllatusena, lisaks sellele, et kaotasime nädala aja jagu tööd, nägime järgmisel päeval, et meie vahetusi on tunduvalt vähemaks võetud. Vähem vahetusi – vähem tööd – vähem raha. Nii et kahe nädala palga asemel, millega oma eelarves juba ka arvestanud olime, saame me neli väga vaikset tööpäeva ja vähem vahetusi. Eks eelarves tuleb muudatusi teha. Oma reisikest me ära jätta ei saa, aga ratsamatkale ja kanuutama tõenäoliselt ei jõua ning võimalik, et lennuk+rong asemel tuleb Queenstownist Taurangasse pöidlaküüdiga liikuda.

Oeh… Teate, ei teinud rõõmsaks. Ei osanud arvatagi, et Jack selliselt võiks teha. Oleks teadnud, oleks midagi paremat välja mõelnud… Klausel, mida ta kasutada sai, oli see, et me oleme katseajal (katseaaeg on 90 tööpäeva) ning katseajal olles võib ilma mingi põhjuseta nädala ajase etteteatamisega töösuhte lõpetada. Nii et jah – seaduslikus mõttes on kõik okei. Aga iga töötaja, kes teab, mis toimub, leiab, et Jack on ikka üks tõeline tõbras, et niimoodi teha.

Isegi boss boss ei teadnud sellest kirjast… kuid kahjuks ta seda siiski ei tühistanud. Vähemalt pärast seda, kui Anais talle selgeks tegi, et me pole tõesti siin kullahunnikuid kõrvale pannud, vaid meil ongi eelarves Jacki jama tõttu paras auk, siis ütles boss boss, et viimase nädala renti ei pea maksma. Tore, eks? Vähemalt sedagi siis…

Aga nagu me korrutame endale Anaisiga, siis küll see ootamatu plaanimuutus millegi jaoks hea on. Ja me saame hakkama. Me saame hakkama.

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s