Tasuta raamatut soovid? Muidugi soovid!

Nagu oma eelmise raamatuga, “Väike roosa pilet paradiisi”, annan ka oma uue raamatu “Vabandust, aga mis asja?” ühe eksemplari tasuta ära. Taaskord kasutan selleks lugemishuvilisi koondava portaali Goodreads abi. Loosis osalema on oodatud kõik, kes tahavad teada, mida teha, kui emalt saadud uudis su maailma täiesti sassi ajab ning kui uudis kooli jõuab ja kõigele veelgi rohkem vinti juurde pöörab. Kahjuks kuna ma ise viibin maakera kuklapoolel, ei saa ma raamatut autogrammiga kaunistada, küll aga saadan Uus-Meremaalt teele ühe kena postkaardi, mille võib siis raamatu vahele susata!

Need, kes juba Goodreadsi loosimistega tuttavad, siis klikake siia ning osalege julgelt. Kelle jaoks see on aga uus maailm, siis pildil on näha seda, mida teha, et loosimisest osa võtta ja sellest allpool tutvustan Goodreadsi loosimise teemat üleüldisemalt.

vabandustagamisasja

Mis on Goodreads?
Minu jaoks on see justkui lugejatele suunatud Facebook. Kogu elu tiirleb seal raamatute ja lugemise ümber. Blogis olen varasemalt korra Goodreadsi aga tänases postituses on antud veebilehel peaosa.

Mis on giveaway?
Eesti blogimaastikul ei ole giveaway (ehk loosimine) enam ammu mingi uus nähtus, kuid pole veel peale sattunud raamatute jagamisele. Nimelt on Goodreadsis lisaks raamatute (loetud, soovin lugeda jne) märkimisele ka palju muid lisavõimalusi. Üks neist on giveaway ehk siis raamatu autor (või kirjastus) sätib valmis loosimise, kus võivad osaleda kõik soovijad ning kus võitja valib Goodreadsi automaatne süsteem. Pärast võitja valimist pannakse raamat posti ja saadetakse teele.

Miks üldse midagi sellist teha? Muidugi on eesmärgiks tähelepanu saamine. Ma ei usu, et absoluutselt kõik mu raamatut fännavad aga ma usun, et olemas on inimesi, kellele see tohutult meeldiks aga kes minust ega mu teostest midagi ei tea. Loosimine on üks variant nende inimesti jõuda. Muidugi ma ei oota tulemust, kus tuhanded inimesed soovivad osaleda. Ma loodan, et ehk vähemalt kümme inimest jõuavad selle nupu vajutamiseni ning neist kümnest vaid viis on mu sõbrad.

Kui eelmine aasta loosimise mõte tekkis, tegin natuke ka uurimistööd, kuidas Goodreadsis edukat loosimist korraldada. Edukas tähendab siis siin kontekstis võimalikult suure hulga osalejate arvu saamist. Otsustada tuli mitu asja:

Jagatavate eksemplaride arv? Põhimõtteliselt kõikide loetud allikate arvamus oli, et rohkem pakutavaid raamatuid ei tähenda rohkem tähelepanu. Kui tahta jagada rohkem raamatuid kui üks, tasuks teha mitu erinevat loosimistArvestades seda, et ma ei tea, kuidas see loosimine kulgeb, siis algul ma kümnete eksemplaridega küll ei mängi ja kuna osalejate arv ei ületa minu puhul tõenäoliselt nii ehk naa kahekohalist numbrit, peaks üks olema piisav.

Osalevad riigid? Ma eirasin täiesti teadlikult soovitust riikide loendi kohta. Väga paljud soovitasid et osalemine peaks olema kättesaadav võimalikult paljudes riikides aga mina luban osalejaid üksnes Eestist. Põhjus on see, et paljud inimesed ei vaata pakutavaid raamatuid, vaid nad lisavad oma kasutaja loosirattasse automaatselt. Mina aga pole huvitatud sellest, et saadaksin oma kulu ja kirjadega raamatu kellelegi kuskil USAs kes pole Eesti olemasolust kuulnudki, rääkimata eesti keele oskusest.

Loosimise kestus? Enimlevinud oli soovitus teha loosimine niivõrd lühike (umbes kaks päeva), et pääseksid samal ajal kahte listi: recently listed (ehk hiljuti lisatud) ning ending soon (ehk varsti lõppemas). Siin kaalusin ma veidi kauem aga otsustasin ka seda eirata, sest hetkel ma vähemalt ei usu, et saaksin infot niivõrd kiirelt levitada ja et eestlased pidevalt otsiksid, kas nüüd on mõni eestikeelne raamat lisandunud või ei.

Mida mina sellest saan? Väga palju käis (või käib siiani) mu peast läbi õudusunenäo stsenaariume: keegi ei osale ja jätan raamatu enda riiulisse seisma. Mu Facebooki sõbrad löövad mind maha, sest palun infot jagada. Võitja vihkab raamatut, hindab seda ühe tärniga ja kirjutab sellise arvustuse, et keegi pole nõus isegi surma ähvardusel seda teost raamatukogust võtma. Muidugi pole veel kindel, et need ainult mõteteks jäävad aga ma siiski loodan, et ma pigem võidan, kui kaotan. Ja minu jaoks oleks võit see, kui info värskest teosest jõuab inimeseni, kes minust enne midagi kuulnud polnud aga kes pärast raamatu lõpetamist leiab, et see oli üks täitsa väärt lugemine.

Aga jah, kes soovib osaleda, siis link on siin!

Aitäh ja kivi kotti!

6 kommentaari “Tasuta raamatut soovid? Muidugi soovid!

  1. Pingback-viide: Ja varsti näeb ilmavalgust mu kuues raamat! | Tudengiraport - aasta Uus-Meremaal

  2. Pingback-viide: Ja varsti näeb ilmavalgust mu kuues raamat! - Blog24

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s