Vaba päeva veetmine ehk 11,6 km kondimootoriga

12788700_10209034314993723_1402242944_oJuba tegelikult üle nädala tagasi oli meil vihma tõttu kaks vaba tööpäeva. Esimese vaba päeva võis kodus tšillida aga teine vaba päev kodus tšillida tundus masendav ning tahtsime välja minna, eriti kui arvesse võtta seda, et tegelikult polnud ilm üldse hull. Randaminek kõlas igavana, nii et mõtlesime et võiks minna kuskile kus varem käinud pole ja pisut jalgu sirutada. Istusime siis bussi, tulime välja Rocky Bays ning vaatasime paremale ja vasakule, mõeldes kuhu minna, sest mõlemal pool ootas Te Ara Hura nimeline matkarada, mis ümber terve saare vookleb. Kuna ranna jaoks tundus tuuline, otsustasime minna vasakule ja nii meie vinge teekond alguse saigi.

Kokku läbisime veidi üle 11km ning huvitavalt kombel ei tundunud see üldse nii raske, kui arvata võiks. Oli nii ülesminekut, allaminekut, laia korraliku rada, kitsast puujuurtel turnimist, pisikeste ojade libedatel kividel ületamist. Sai tehtud ilusaid pilte ja kirutud seda, et ei saa reaalset ilu kuidagimoodi pildile püütud. Nägi linde ja inimesi, puid ja lilli ning eestlasi lausa ka. Ehk siis Onetantgis kuulsin kedagi mu nime hõikamas ning lausa õigel moel, mida suudavad ainult eestlased. Veidi silmi pingutades (pime oli juba ju) ning lähemale sammudes sai selgeks, et tegu on Kaarli ja Tuuliga. Milline mõnus kohtumine meie matka lõppu. Aga alustame ikka nüüd algusest ehk Rocky Bayst.

DSC_9229

Vaade Rocky Bayst. Me tahtsime algul ujuma ka minna aga kuna tuul ähvardas minema puhuda ja lisaks oli mõõn, siis ideeks see jäigi.

DSC_9247

Mis tegi raja omapäraseks, oli see, kui kiirelt ümbritsev muutuda võis. Üks hetk olid veidrate puudega metsas, siis mingil kitsal sõnajalgade-palmide rajal ning siis kohas, mis nägi välja nagu kellegi pügatud tagaaed.

birdies

 

DSC_9282

Enamik rajast kulges Whakanewha rahvuspargis.

sign (2)

Kõnnime mööda rada, enda meelest suht sügaval metsas ja siis näeme silti, mis kutsub veini jooma – vaid 5min kõndida. Mis muud teha, kui kutsele jaatavalt vastata ja minna veini jooma.

DSC_9291

Vaade tagasi metsarajale. Paremalt esimese sõnajala juurest läheb rada uuesti metsa sisse.

bach (4)

Ülijärsk allaminek. Hea on, et me ei hakanud sealtkaudu üles tulema, siis oleksime poole tee peal alla andnud ja veinist ilma jäänud.

bach (3)

DSC_9276

Metsas oli väike koskede lõik ka.Kohina järgi tundus võimas aga kohale jõudes oli veidike pettumus, sest kui muidu on vesi siin sinine ja sillerdav, siis antud kohas oli pruun ja vahutav… Oleks olnud vinge keset metsa looduslikus basseinis ujuda aga selline porilomp polnud kuigi kutsuv.

DSC_9239

Waihekel on hästi palju pinke, kus istuda ja vaadet imetleda.Mõnikord on küll vaate asemel võsa, sest keegi pole vist leidnud väga pikalt aega, et võsa veidi kontrollida… Suhteliselt tavaline oli selle 11km jooksul, et näeme pinki ja ütleme: “Jaa, siit oli vist hea vaade kunagi.”

crossing

Ojaületuskohad. Muidu polnud hullu, aga kivid olid vahepeal jube libedad.

DSC_9263DSC_9271

trig hill (2)

Siis kui päike loojuma hakkas. Selleks hetkeks olime juba Te Ara Hura rajalt kõrvale pööranud, et Onetangisse jõuda. Te Ara Hura rada ise jätkubki neil mägedel ning küll millalgi jõuan ka sinna avastama.

trig hill (4)

 

 

Vast oleks pidanud posti varem valmis kirjutama kui nädal aega hiljem ja oleks rohkem jõudnud sõnaliselt ka kirja panna aga mis seal ikka. Kindel on mul see, et enne Waihekelt lahkumist tahan Te Ara Hura täispikkuses läbida. Muidugi mitte ühe hooga, aga nii juppide kaupa. See tähendab, et ca 85km on veel jäänud, sest osa rajast saab läbitud tööle kõndides, osa maast läbisime ööpimedas siis kui Cable Bayst Iiri pubisse jalutasime. Kui aga ülejäänud rada sama vinge on, on 85km isegi lühike maa.

 

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s