Magistrist keskkooli ja siis tagasi magistrisse

ch

Tagaplaanil on RVG enne remonti ja esiplaanil mina 10. klassi rebaste ristimisel. Siis ma veel ei teadnud, et kool võib äge olla ja et RVG on veel üks eriti eriti äge kool.

Pole paremat tunnet kui saada valmis neli A4 pikk essee olukorras kus sa tahtsid kirjutada 10 A4, sest mõtteid on nii palju! Ei, oot. On küll parem tunne olemas. Avastada seejärel, et essee maksimaalne pikkus on 1,5 A4. Oeh. Pagan… Õnneks kogemus ajakirjanduses on aidanud ka omandada küllaltki head kärpimisoskust. Tulles nüüd magistriõppe juurest tagasi keskkooli, siis käisin esmaspäeval oma vanas (on ju vana, 25. sünnipäev juba tähistatud) koolis külas.

Nagu traditsiooniks saanud, siis viisin sinna oma uue raamatu (direktor ütles, et varsti saan omanimelise riiuli, kui nii jätkub. Väga hea eesmärk, võtan plaani!) ja muidugi käisin õpetajatega juttu ajamas. Tunni ajal ei saa seda küll teha, kuigi õpilased oleksid tõenäoliselt ülirõõmsad, aga ootasime Katiga vahetundi. Väga äge on ikka see, kui õpetaja astub klassist välja ja näed, et ta on südamest ja rõõmsalt üllatunud. Või kui raamatukokku minnes öeldi kõigepealt „Tere“ ja siis „Oooo, tere!“. Või kui sa võid koputada direktori kabineti uksele, ta tuleb kohe tervitama ja seejärel saab temaga koos kohvi juua ja rääkida koolist ja mitte-koolist. Ma ei teagi mitu tundi me lõpuks koolis veetsime. Kümnes klass sai minult ka kiire lühitutvustuse NaNoWriMo kohta.

Mäletused RVGst on tõesti suures osas ülivinged, suurepärased ning ma tahan anda endast parimat, et koolile siis ka kõike tagasi anda. Olgu see siis vilistlastunni andmine, raamatu viimine, ürituste korraldamisel kooliruumide kasutamine (positiivne reklaam ju!) või kasvõi oma blogis heade mälestuste jagamine.

Kuidas siis ei saa kooli tagasi minna, kui sinna sattudes alati tunned iga ihurakuga, et sa oled sinna oodatud ja inimestel on hea meel sind näha ning nad tahavad teada, kuidas sul kulgeb! Katiga koolist lahkudes saime rõõmsalt tõdeda, et “Veska on ikka Veska”. Kindlasti enne Uus-Meremaad tahan veel korra kooli jõuda ning loodan, et aastal 2017 külastades saan ka juba uue(d) raamatu(d) viia.

Olgu, aga nüüd tuleb jooksma minna, et aju tööasjadest puhtaks saaks ning siis sukelduda ülejäänud magistriõppe koduste tööde maailma. Ütleme et neid veel on ikka jäänud… Mis sellest saigi, et iga nädal 1 päev puhtalt kodustele töödele?

abiturent

Ja abiturendina juba remonditud kooli aula põrandal istumas. Miks? Lapsed istuvad ju põrandal! Kes hästi sisse suumib, näeb minu 1.klassi aabitsas ka pilti, kus mul on potisoeng. Väga ilus.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s