Väike reisike Haapsallu

Haapsalu on minu jaoks üks väike maagiline Eesti linn. Vahet pole, et mind isiklikult sellega midagi ei seo, et ma olen seal käinud pigem vähem kui rohkem, ikkagi tahaks minna ja veel vaadata, minna ning veel näha… Ei tea, mis mind kutsub võib tõmbab aga käidud seal jälle sai.

DSC_6539 DSC_6603
DSC_6687DSC_6602DSC_6685
See on endiselt imestamapanev, et kuidas piiskopilinnuse hiilgeaegadel üldse inimesed mingid haigused üle elasid. Vaadates diagnoosimisvõtteid ja ravimeetodeid (ülalolev piparmündi mitmel moel kasutamine on veel väga leebe ja ehk isegi loogiline), siis tundub tõesti, et tollal oli arst pigem see vikatiga tüüp kui ravija. Aga ajad olid teised, inimesed olid teised ja kuidagi inimkond ikkagi ellu ka jäi.

Haapsalu Piiskopilinnuse külastamist võib siiski soovitada julgelt kõigile, kes Haapsallu satuvad. Ei saa öelda, et seda peab tegema, sest muidu sa polegi Haapsalus käinud (no ma käisin Pariisis ja Eiffeli torni otsa ei roninudki, ärge maha lööge!) aga tegelikult oli ka huvitav ning oli ilus.

Lisaks sellele oli Piiskopilinnuse õue peal ka savitöökoda, kus olid ühed vingemad kõrvarõngad, mida ma üldse näinud olen. Ma ostsin viimati endale kõrvarõngaid Austrias elades, aga neid nähes ma teadsin, et pean need saama! Ei kujuta ettegi, et Carmeniga koos Haapsalus käies sinna poodi oleks sattunud. Ta oleks selle vist kohe tühjaks ostnud ja ei saa teda ka süüdistada.

Haapsalus jõudsime veel ära käia raudteejaamas ronge imetlemas (kus on Edelaraudtee näidisvagun?) ja geopeituse aaret otsimas, muidugi ka Kuursaalis istumas (pistaatsiajäätis oli suurepärane) ja lihtsalt niisama ilusat ilma nautlemas… . Tagasi tulles sai läbi põigatud ka Padiselt ja Pakrilt ning siis otsaga Tallinna. Väike reis, et üht vaba päeva tähistada – oli meeldiv!

DSC_6688 DSC_6656 DSC_6621 DSC_6671

DSC_6719

Üks kommentaar “Väike reisike Haapsallu

  1. Pingback-viide: Minu 2015 | Tudengiraport - õppides läbi elu

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s