Jälle Pranglil laagerdamas

Lausete „Ma ei ole seda nõus enam mitte kunagi tegema!“ ja „Täitsa tore oli, võiks jälle!“ vahele jäi vast paar nädalat. Esimene lause siis projektijuhilt enne laagrit ja teine lause projektijuhilt pärast laagrit. Minu jaoks oli tegu tõesti esmakordse kogemusega ning tunnen et närvirakke sai parasjagu ära kulutatud. Aga tegelikult kui nüüd tagasi vaadata, siis läks laager ju täitsa korda. Muidugi on alati neid, kes nina kirtsutavad ja alati neid, kellele miski ei sobi aga suurem osa jäi (minule teadaolevalt) rahule. Ja noh, kõik ei saagi ideaalne olla – siis ei oleks ruumi arenguks.

RuaCrew neljas (minu jaoks teine) Suvekool on edukalt selja taha jäänud. Korjasin rohkelt mälestusi, kogemusi ja arvutisse ka mõnisada pilti, mis tuleks nüüd kõik läbi vaadata, ära sorteerida ja laiali saata. Hmm… kes küll sellega tegeleda jõuab, ei tea…

Mõtlen, mida siia lühidalt kirja panna. Meil olid erinevad koostööpartnerid. Oma tegevusi käis tutvustamas näiteks politsei, Töötukassa ning Lasteabi. Vabatahtlikke ring oli lai ning igaüks tõi laagrisse ka oma tavaelust midagi kaasa, mida positiivses võtmes kasutada. Aga olgu, mis seal pikka juttu, kui üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.

DSC_0713

Kaitseliit viis läbi kiirkoolituse teemal, kuidas rannas turvaliselt käituda ning kuidas päästa. Teise inimese veest välja tarimine ei ole pooltki nii lihtne, kui arvata võib.

DSC_0901

Tegelikult on laager siin pildil juba peaaegu läbi ning me liikusime kogu seltskonnaga sadama poole. Hüpe vabaduse (või mandri) poole?

DSC_5789

Laagris olid ka omad kokkulepped. Näiteks roppuste eest sai valida kätekõverdusi või kükke. Ning täiskasvanud ei olnud sellest vabastatud.

DSC_5798

See, et Prangli rahvamajas võrguplatsi ei olnud, meie tegemist õnneks ei takistanud. Mina muidugi seda ei osanud, aga õnneks on meil laagris targemaid, kes turvalindist üks-kaks-kolm võrgu meisterdasid, postid püsti ajasid ja mänguplats oligi valmis.

DSC_5874

Jah, sinna võiks lausa oma sõpruskonnaga lihtsalt puhkama ja mõnulema minna…

DSC_5875

…ning siis kõndida mõnekümne meetri kaugusele vaadet nautima.

DSC_5912

Ühe osana orienteerumisest ja selle käigus täidetavatest ülesannetest tuli ehitada ka liivaloss. Meie grupp nägi hoolega vaeva, kaevasime lausa vallikraavi ja panime lipu püsti.

DSC_5920

Majake mere kalda peal… Jah, võtaks ka selle endale suvekoduks. Või talvekoduks. Või sügis- või kevadkoduks…

DSC_6056a

Minu poolt kniks ja tänu kõikidele, kes aitasid kaasa, et Suvekool toimuda saaks. Kleit on ka ilus. Eksju? Ema õmbles! Soeng on ka ilus! Helis tegi. Üldse oli tore ja ilus olla meie maskiballil.

DSC_6146

Meil oli üks sünnipäevalaps, kellele pole vist kunagi nii palju torte tehtud – üks uhkem kui teine.

DSC_5845 DSC_5927 DSC_5948

DSC_6128

DSC_6218

Ja tagasi Leppneeme sadamas.

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s