Luba mängida Eesti golfiväljakutel – green card olemas!

Algaja arvamus sellest, miks golf on mitmeid kordi huvitavam, kui see alguses tundub: saab olla looduses, tehniline mäng, võimalus võistelda iseendaga, mängida saab üksi ja kambas, füüsiline (okei, see pole päris jõusaalis rassimine aga koju jõudes magasin poolteist tundi. Muidugi, ma pole vist veel laagrist ka päris välja puhanud…), huvitav, alati uus ja midagi õppida, sest pall ei maandu kunagi samas paigas ning lihtsalt kutsub veel ja veel proovima.

Mai lõpus käisin avatud väljakute päeval golfi nuusutamas. Lõhn hakkas nii väga meeldima, et kasutasin ära sealt saadud vautšeri ning otsustasin osaleda green cardi kursustel, kus saab aimu golfi algtõdedest ja ka mängureeglitest. Võin kinnitada et kahe päeva jooksul sai rohkelt uusi teadmisi ja isu golfi mängida aina kasvas. Natuke uskumatu isegi, sest kui keegi oleks mulle nt aasta alguses öelnud, et plaanin suvel oma ajakavasse ka golfimängu mahutada, siis oleksin tõenäoliselt pihku itsitanud.

DSC_4555Kursus ise oli lihtsalt suurepärane. Treeneriks oli Rein Auväärt, kelle kohta on mul vaid head sõnad. Seletused olid lihtsalt arusaadavad, kuigi teooria praktikasse rakendamisega on raskusi… Kui läks halvasti, siis ei tekitanud ta olukorda, kus end halvasti tunneksin ning kui läks hästi, siis tuli kohe ka kiire kiitus! Ka seltskond oli mõnus ja – vähene. Kui reeglina ei tehta kursusi, kus on vähem osalejaid kui 4-5 inimest, siis minu ja kursusekaaslase Reeda õnneks ei olnud Reinul midagi ka vaid kahe uudishimuliku mängija vastu ja nii saimegi kahe päeva vältel põhimõtteliselt individuaaltreeninguid nautida.

Mida siis õpitud sai? Muidugi teoreetilist osa. Ja seda siis nii klubihoones laua taga istudes, kui ka väljakul kõndides ja lõunalaua taga. Ehk siis – igal pool! Löökidest harjutasime nii ranges kauglööke, greenil puttamist ning löömist liiva seest ja väljakul. Hetkel on neist mu lemmik puttamine. Ma tean, et see ei ole lihtsaim aga see tundub palju lihtsam kui nt kauglöök. Kauglöögi juures on hetkel minu jaoks probleemiks see, et tuleb arvestada liiga paljuga – jalad maas, pöörad õlgadest mitte kätest, ära mõtle kätele ja sõrmedele (aga mõtle piisavalt, et mitte neid kasutada), ära pigista keppi, vasak puus tõmbab õlad järgi, ei loobi keppi selja taha, ära pigista keppi, löö lõdvalt ja löö läbi, ära vahi kohe pallile järgi, hoia laba otse, käed sirged, ÄRA PIGISTA KEPPI ning kõige olulisem – löö pallile pihta.

Erinevad olukorrad kahest päevast, mis hambaid kiristama ajasid:

  • Proovilöögid lähevad siuh ja viuh. Astud lähemale, teed päris löögi ja see läheb kuu peale.
  • Teed mitu ilusat lööki järjest, siis vaatab treener ja löök läheb kuu peale.
  • Lööd palli kuidagi niimoodi (Rein ütles, et ma ei taoks palli rusikatega pähe, mida ma kippusin palju tegema), et see hüppab põhimõtteliselt kohapeal õhku. Vaat, et iseendale sinist silma ei tekita.

Aga siis tuleb ilus löök ja suurepärane tunne: Jess! Ma ikka DSC_4522midagi oskan! Vähemalt see üks kord… Väga palju abi oli ka USAst muretsetud trenažöörist, kus peal sai õiget löögikaart harjutada, et see lihasmällu jäädvustada ka algajana, kui iseseisvalt on seda maru keeruline rohkem kui üks kord järjest saavutada.

Ja lõpetuseks siis minu isiklik golfivarustus, mis hetkel olemas on: kinnas, tii ning kaks palli. Elame ja näeme, kuidas ja kui kiiresti see varustuse hulk kasvab. Koos green card kursusega sain ka 30-päevalise mänguõiguse EGCC Stone Course’il ja 30-päevalise tasuta varustuse rendi Eesti Golfikool’ilt. Nii et golfirajad, siit ma tulen! Kes liitub?

Üks kommentaar “Luba mängida Eesti golfiväljakutel – green card olemas!

  1. Pingback-viide: Minu 2015 | Tudengiraport - õppides läbi elu

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s