Esimene samm Uus-Meremaa suunas: andke mulle viisa!!!!

Hobbiton Uus-Meremaal - kuigi ma pole ülisuur Sõrmuste isanda fänn, siis mulle meeldivad filmid ja kogu maailm, mis selle ümber on loodud. Kuidas saaks sinna mitte minna.

Hobbiton Uus-Meremaal – kuigi ma pole ülisuur Sõrmuste isanda fänn, siis mulle meeldivad filmid ja kogu maailm, mis selle ümber on loodud. Kuidas saaks sinna mitte minna.

Täna on see päev käes, kui ma hakkan taotlema Uus-Meremaa viisat. Kuigi sellele ei tohiks olla nii suur tung, kui Kanada viisale (mille limiit pidavat mõne tunniga täis saama), siis mina olen igaljuhul valmistunud. Ja lihtsalt ajaloo huvides, ja ehk kellelegi uudishimulikule lugemiseks, panen ka kirja, et kuidas kogu see protsess läks:

15:15 – kontrollitud, et arvel on piisavalt raha viisatasu maksmiseks, ID kaart on olemas, ID-kaardi lugeja on olemas(haha, kumbagi ei läinud vaja, aga eestlase harjumus vist, et kui mingi asja taotlemine, siis ID kaart olgu käepärast), limiidid on paigas.

22:29 – hakkan googeldama, mida nad Uus-Meremaa viisas teada tahavad. Ma ei ole varem selliseid viisasid täitnud, nii et mul pole aimugi, mis mind ees ootab. Hiina ja Venemaa viisaga tegelesid suures osas teised ning piiri peal anti väga täpselt, et mida ja kuhu kirjutada. Hmm, BAFFi fotol näen ma ikka jõle kahtlane välja, äkki nad ei taha fotot? (Jumal tänatud, ei tahtnud!) Skoor 22:46! Siin leidsin midagi, mis on tõesti step-by-step guide. Varasemad taotlejad võivad itsitada, et tegelikult on protsess niivõrd lihtne, et pole mingit põhjust muretseda, aga kella 1ni on aega rohkem kui küll, nii et mida muud mul teha.

23:27 – logisin immigratsiooniameti kodulehele sisse. Nope, ei ole veel avatud. Tagasi Heartstone’i mängima.

00:30 – aeg Miku arvuti sisse lülitada ja kõik vajalikud asjad ka seal avada. Nii igaks juhuks, kui mu arvuti otsustaks puhkusele minna või midagi.

00:50 – aitab Heartstone’st. Sain haledalt tappa. 10min veel oodata.

00:55 – ma muretsesin kogu aeg, kas ma ikka vaatasin aega õigesti või ei. Nüüd näen, et immigratsioonilehe üleval paremas nurgas on kenasti märgitud, mis kuupäev ja mis kellaaeg hetkel Uus-Meremaal on. Mu arvuti kell on 1 minuti võrra ees.

01:00 – Avatud! Nonii! Läks! Ee… eip… Kell on 10 ja… see ei ole lahti. Kas ma olen vales kohas? Okei, login uuesti sisse. Minu arvuti brauser ei toimi. Miks???? Okei, pole aega raisata. Avatud veebilehtedega Miku arvuti ootab!

01:05 – Nonii! Läks!

01:05 – 01:19 –  Ära vajuta “enter”, või sa lendad algusesse. Ahjaa, RuaCrew on nüüd lastekaitse all ja ma olen sotsiaaltöötaja. Paremat ei leidnud. Muud alakategooriad: vähki pole, tuberkoloosi pole, psüühilisi probleeme pole, rase ei ole, haiglasse ei plaani Uus-Meremaal minna. Kuskilt välja pole saadetud, trellide taga pole olnud.

01:19 – ahh? Tehtud? Aeg kontrollida.

01:22 – kõik üle loetud. Submit! Ja nüüd aeg linnukesi teha, et nõustun ja kinnitan kõike. Submit! Saab viimaks ka raha maksta. Siin on nüüd ka info, et koht garanteeritakse siis, kui makstud on, mitte enne. Ee… ma loodan, et brauser on sobilik… On! Veidike numbrite sisestamist ja olen nüüd 165 Uus-Meremaa dollari võrra vaesem.

01:25 – “Palju õnne – olete edukalt esitanud taotluse Uus-Meremaa Working Holiday viisa jaoks.” Ja nüüd prindin dokumendid ja lähen teen röntgeni, et tõestada – mul päriselt ka ei ole tuberkoloosi! Selleks on mul aega kogunisti 15 päeva, ei hakka vist momendil jooksma.

01:30 – ja see päriselt võttiski nii vähe aega?! Tuli veel juhistega meil ja ongi kõik. No näed, mineviku Ene, polnudki vaja millegi pärast põdeda. Mine magama nüüd.

01:45 – närvivapustuse aeg, OLI KÜLL PÕHJUST PÕDEDA! Facebooki Uus-Meremaa grupi omad räägivad, et viisad on otsas! JUBA?!?! Muidugi minu oma ära ei võeta, aga sel ajal, kui ma rahulikult üle kontrollisin, blogisse paar sõna viskasin, nuputasin kuhu alla RuaCrew käib, oleksin ma võinud ka juba ilma jääda. 100 viisat 30 minutiga… Uus-Meremaa on populaarne, pole midagi öelda…

01:53 – kui pärast taotluse esitamist tuli uni peale, siis nüüd on see täitsa läinud. Kahju on nendest, kes ilma jäid. Ma arvan, et ma ise nutaks patja juba praegu, kui poleks õnnestunud (või klikiksin meeleheitlikult veebilehte, et ehk saab ikka). Aga lõpetan selle reportaažiga ja üritan varsti magama minna. Ehk näen unes Uus-Meremaad.

Üks kommentaar “Esimene samm Uus-Meremaa suunas: andke mulle viisa!!!!

  1. Pingback-viide: Minu 2015 | Tudengiraport - õppides läbi elu

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s