ILIL – peokingast sirsasanani

Möödunud oktoobris toimus In Love In Ljubljana blogi eestvedamisel 30 päevane pildistamise väljakutse. Lahti seletatuna on asi lihtne: iga päev on kindel teema, mida mõtteis hoides klõps teha. Mina oma tolleaegse luts-fotokaga ei tahtnud osaleda, sest teadsin, et sobiva pildi saamine oleks liialt keeruline ja teatud päevadel pigem võimatu. Aga siis tulid jõulud, jõuluvana kingikott ja uus kaamera, mis mu pildisoovid korralikult üles suudab võtta. Ja mis siis, et ma märtsi väljakutse alguse maha magasin, poole pealt saab ka liituda ja seda ma tegingi.

Muidugi võib küsida, et miks on üldse vajalik mingist väljakutsest osa võtta ja n-ö käsu peale pildistada. Võiks ju lihtsalt kaamera kätte haarata ja inspiratsiooni kasutada. Ma teen seda, tõesti teen, aga väljakutse annab lisamotivatsiooni ja inspiratsiooni. Uus teema sunnib mõtlema, et leida ideid ja sunnib mõtlema, et leida viise soovitatud pildi saavutamiseks. Sunnib katsetama, sunnib proovima. Mõnikord õnnestub, mõnikord ei õnnestu aga areng on kindlasti ja ilus on ka, Väga hea meel on ka näha, et mõnigi minu pilt on kellelegi nädala lemmikutesse jõudnud. MIs saab olla parem tunnustus?! Aga minu pildid koos teemadega siis allpool ja kõige lõpus on minu valik teiste piltidest.

15_päev_märts

15. päev – välguga. See pilt on minule õppetunniks, et digikast ei tohi kustutada pilte isegi siis, kui need tunduvad ebaõnnestunud. Varasemalt olen ma olnud väga kergekäeline “kustuta” nupu kasutamisega, nüüd tuleb tagasi tõmmata sellega.

16_päev_märts

16. päev – kevadlilled. Pilt on tehtud Tallinna lennujaama kohvikus. Oli üks varaseid päikeserohkeid päevi ning seal olid igal laual kirkad lilled vingetes tass-lillepottides.

17_päev_märts

17. päev – uued algused. Me kõik kirjutame ise enda loo. Ja vajadusel… saab alustada uuelt lehelt. Õnneks võib neid lehti olla ka rohkem kui üks. Igaks juhuks, kui mõni kirjutis omadega rappa peaks minema.

18_päev_märts

18. päev – midagi käsitsitehtut. Draakonikujuline lillepott/vaas on tehtud minu poolt Austrias, kui seal sotsiaaltööd õppisin. See oli minu jaoks esimene kord savitööga tegeleda aga tänu suurepärasele juhendajale sain täpselt selle, mida tahtsin. Ja tagaplaanil on veel kolm omatehtud asja – minu raamatud.

19_päev_märts

19. päev – Sädelev. Selle teema jaoks oli kõige keerulisem leida midagi, mida pildistada. Mul ei ole sädelevaid, sillerdavaid ega litritega kaetud pluuse, kleite, seelikuid, kotte või kingi. See pole minu stiil. Algul üritasin kuidagi omavahel lauvärvi (mis pisut pisut sädeleb) ja huulepulka miksida, aga see idee ei töötanud. Õnneks tuli appi Harry Potterist pärit ajakeeraja, mis sädeleb. Vähemalt pisut…

20_päev_märts

20. päev – tagurpidi. Selleks, et seda joogaasendit, sirsasana, võtta, oli mul vaja nii julgust kui ka füüsiliselt teatud tasemele jõudmist. Nii et minu jaoks on suutlikkus seda teha oluliseks saavutuseks. Jah, hetkel veel seina juures aga varsti ehk ka ilma selle julgustuseta.

21_päev_märts

21. päev – linna/maa elu. See on nüüd pilt, millega ma ise kõige vähem rahule jäin. Mulle meeldis idee aga ei kukkunud selliselt välja, nagu tahtsin.

Teiste väljakutses osalejate fotod on mulle suureks eeskujuks ja olen kokku pannud enda lemmikud – igast päevast üks. Niiöelda grand prix kuulub minu silmis sel nädalal 17. päeva pildile raamatust.

479596862

Üks kommentaar “ILIL – peokingast sirsasanani

  1. Pingback-viide: Minu 2015 | Tudengiraport - õppides läbi elu

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s