Ma olen nüüd suurepäraselt kõrgharitud!

DSC_0998September 2011 alustasin ning jaanuar 2015 lõpetasin. No läks veidi rohkem, kui 3aastane nominaalaeg. Aga vähemalt kaua tehtud, hästi tehtud. Ja ma polnud ainus, kes seda nägi – kaitsmiskomisjon leidis, et mu töö on suurepärane ehk vastab hindele “A“.

Oma teemaks valisin Laste internetinõustamise vajalikkus ja alternatiivsed võimalused Lapsemure foorumi näitel. Ma usun, et üks aspekt, mis mu töö heaks tegi, oli see, et ma ise usun sellesse, mulle tohutult meeldib kogu valdkond ning ideaalse variandina näen ma ka oma tulevikutööd internetis. Internetinõustamine on minu meelest täielik tulevikumuusika ning eriti oluline on minu meelest just noortele suunatud foorumipõhine nõustamine.

DSC_0955

Mõned hetked enne kaitsmise alustamist. Peab ütlema, et esimene oli vist isegi hea olla – vähem aega närveerimiseks.

Aga kaitsmine ise… Oeh, olgem ausad, see oli ikka pisut hirmus. Õnneks ma tean enda peamisi negatiivseid külgi – esiteks, mu rind, õlad, õlavarred ja kael kattuvad punaste laikudega. Eriti ärevaksajavates olukordades tekivad silmade alla punased kolmnurga. See kõik näeb välja, nagu mul oleks kohutav allergiline reaktsioon. Teiseks, kui ma olen närvis, hakkan ma kiirustades rääkima ja söön sõnad ja tähed ära. Väga magusalt maitsevad k ja g tähed. Läbi katse-eksitus meetodi olen leidnud lahendused, mis vähemalt osaliselt toimivad. Laikude vastu võitlen pikkade varrukate ja võimalikult kinnise kaelusega ning täna lisasin juurde ka jumestuskreemi (aitäh, Signe!). Kiire rääkimise vastu aitab läbiharjutamine, teadlik kõnetempo kontrollimine ja orienteeruva ajaraamistiku üleskirjutamine.

Esitlusel oli mulle toeks ka see, et teadsin oma bakatööd ning PP esitlust läbi ja lõhki. Oma osa oli sellel, et lugesin kodus oma esitlust vist vähemalt seitse korda läbi. See aitas garanteerida, et mul on tekst ja sõnad selged ning ma teadsin, kui kaua mingile slaidile aega võin kulutada, et ajalimiiti lõhki ei ajaks. Ja siis ei olnud esitlusel vaja teha muud, kui kodus harjutatu veatult ette kanda. Hääl läks karedaks, käed värisesid – aga sain tehtud! Komisjon oleks võinud minu poolest mind veelgi rohkem “grillida”, sest Lapsemurest ja internetinõustamisest võin tundide kaupa ladrata. Aga kaks kaitsjat tahtsid veel tähelepanud. Egas midagi, kuulasime ära ka nende esitlused, siis veidi aega väljas veel ootamist ning loetigi ette juba ülalpool mainitud tulemused. Piuhh, pauhh, põmm – ülikool läbi!

Nagu Margit välja tõi, siis alates tänasest olen ma kõrgharitud!

Keeruline on seda kolme ja poolt aastat kokku võtta. Ma olen väga õnnelik, et valisin ülikooliks TLU ning erialaks sotsiaaltöö. Ja veelgi õnnelikum, et kui lõputöö lähenema hakkas, siis oli julgust valida teema, mida pole väga palju käsitletud aga mis on mu kirg ning, et mu juhendajaks sai Karmen Toros, ilma kelle toeta oleks mul ikka palju raskem olnud.

Ja nüüd pole muud, kui pilk tulevikku ja üritada ennustada, mis seal ees ootab.

6 kommentaari “Ma olen nüüd suurepäraselt kõrgharitud!

  1. Palju palju õnne!
    Tead mul tekkisid rõveduse judinad seda lugedes – nii selgelt meenus enda kaitsmine. Esimene oli minu arust kõige parem olla, ei saadud mind kuidagi kellegagi võrrelda ja loomulikult vähem aega närvitsemiseks.

    • Aitäh!
      Selles osas oli tõesti esimene hea, sai PowerPointi varakult valmis sättida (teistel oli jamamist sellega veidi) ning oma asja ära teha, et ei pidanud veel kiirelt mõtlema, “aga teised tegid nii!”

  2. Pingback-viide: Akadeemiliselt avaldatud | Tudengiraport - õppides läbi elu

  3. Pingback-viide: Minu 2015 | Tudengiraport - õppides läbi elu

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s