Kirjutamismaraton – tehtud!

Alustasin 1.novembril tühja lehe ülemisest servast ning panin kirja pealkirja: Põhjanaela saladus. Täna on novembrikuu viimane päev ning ühest tühjast lehest on saanud 103 lehte täiskirjutatud teksti, kogumahus 50 056 sõna. Ehk mul on täielik õigus laadida üles NaNoWriMo võitja sertifikaat ning endale uhkust tundes vastu rindu taguda. Ma tegin selle ära!

nano111

Kui nüüd võrrelda eelmise aastaga, siis sedakorda oli kirjutamine stabiilsem ning rohkem järgisin graafikut. Eelmine aasta suutsin ikka teha palju rohkem mitmetuhandeseid päevi, aga olgem ausad – eelmine aasta oli mul ka töö, kus ma sain vahepeal keset tööd kirjutada, kui kliente polnud. Aga see aasta… üks mu töö on arvutis, ja ma ei oska kahte asja samal ajal trükkida ning RuaCrew grupid ja klassilapsed vaataksid mind vist väga pika pilguga, kui ma arvuti tööle kaasa võtaksin ning hoolega trükiksin ja üle arvuti midagi seletaksin.

Selge on ka see, et kui eelmise aasta lugu vajas veidi toimetamist, lisamist ja sain siis beetalugejate poole teele saata, siisnano2 selleaastane lugu… Noh, ma ausalt öeldes ei plaani sellega lähemas tulevikus põhjalikult edasi tegeleda. Ma kirjutasin esimest korda fantaasiat ja võib öelda, et läks vist veidi käest ära. Põhimõtteliselt ma plaanisin valmis jõuda peategelase Ci reisi kooli ja terve tema esimese kooliaasta. Ning siis hiljem, peale NaNot natuke kõike täiendada. Reaalsus on aga see, et selle 50 056 sõnaga jõudis mu peategelane kooli. Vot. Ühtegi tundi pole toimunud, paar edasist stseeni on, aga põhimõtteliselt on kogu mu selleaastane NaNo vaid sissejuhatus ja mahub paari nädalasse. Oih.

Ehk kui ma tahan edasi tegeleda, siis ma peaksin loo osadeks võtma, tegema veel täpsema plaani ja kuna tegu on fantaasiamaailmaga, siis looma ka korraliku andmebaasi, et iseendale oleks selge, mis, kus ja kes ja kuidas. Ma kindlasti teen seda tulevikus, aga enne võtan käsile ühe oma poolelioleva jutu ja üritan selle valmis toimetada. Ning siis ehk naasen oma draakonite ja lumise planeedi juurde. Täiesti hooletusse ma neid küll ei jäta.nano3

Üks muusikagraafik ka. Ma ei suuda kirjutada, kuulates sõnadega laule ja seega on mu novembrikuu olnud täidetud World of Warcrafti maailmast pärit orkestrimuusikaga. 1 ja 3 koht on mõlemad WoWist.

Aga selleaastane NaNo on läbi. Kirja saadud tekst, mis muidu oleks endiselt mu mõtetes. Järgmine aasta? Järgmine aasta jälle! Ma luban.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s