Piltilus Austria

1Ma olen väga õnnelik, et mul on olnud õnne tutvuda kohalikega, kes kutsuvad hea meelega ka enda juurde külla, sest vastasel juhul ei pruugiks ma nii imeilusasse kohta jõuda, nagu täna kokku lepitud sai.

Carmen elab umbes kolmveerandtunnise sõidu kaugusel 1013 elanikuga Bizaus. Esialgne mõte, et „In the middle of nowhere?“ või siis kapa-Kohilas. Aga oleneb ilmselgelt inimese vaatepunktist. Minu jaoks oli see lihtsalt jahmatavapanevalt ilus.

4 Carmeni kodu juurest sõitsime autoga üles mäkke ja hakkasime alla kõndima. Ta rääkis, et käib iga mõne päeva tagant sedasama tiiru jalutamas, kuhu ta ka meid viis. Esmapilgul tundus küll naljakas, et miks ometi, aga kui nüüd kodus istun ja pilte üle vaatan, siis saan üle küll. See, mida me nägime tiiru peal oli küll kõige klassikalisemAustria Alpide pilt, mis üldse võib olla. Lehmad, kaelas kõlisevate5 6kelladega. Lambad rohelisel rohuaasal näksimas, vaade rohelistele mägedele ja lumistele mäetippudele. Ja muidugi väike kabel või majake, mägede vahel peidus. Lehmade ning lammaste juures vist paarkümmend minutitl lihtsalt istusime ning nautisime olemist.

Tee peal tagasi Carmeni juurde põrkasime kokku ka ta õdedega ja aitasime otsida kadumaläinud kõrvarõngast. Leidsingi selle tee pealt üles! Nii et päeva heategu tehtud. Meie tee peale jäi ka koobas, kuhu piilusime sisse, aga kaua ei seal ei olnud, vaid liikusime edasi künka otsa, kuhu Carmeni sõnade järgi oli ehitatud kabel tänuliku isa poolt. Seal kostitas Carmen meid endatehtud kookose-ananassi muffinite ning väikeste saiakestega. Kui me nüüd veel korra aega leiame talle külla minna, siis lubas ta meid juba mujale kõrgemale mägedesse viia, kus pidi ka lihtsalt superilus olema.

Veel ilusam? Keeruline uskuda, sest juba tänane päraslõuna koos päikese ja imeliste vaadetega oli kindlasti üks mõnusamaid Austria elamusi. Ja natuke edasi vaadates, siis on mul loodetavasti võimalus minna ööseks mägedesse! „Öö mägedes tähti vaadates“ on mu mõttelises nimekirjas üks asi, mida ma Austrias kindlasti teha tahan.

Lambakarjake ka. Saime omanikelt täitsa loa neid paitama minna. Aga koos infoga, et karja seas on ka jäär, kellele ei pruugi meeldida, kui me tallesid ja uttesid nunnutame. Otsustasime siis, et ei hakka katsetama, kuidas ta oma mittemeeldimist väljendab.

IMGP0672Emps, spetsialselt sulle see viimane pilt! Millalgi läheme koos Austriasse!

2

 

Advertisements

One thought on “Piltilus Austria

  1. Pingback: Ööbimine viie tärni hotellis: katuseks tähistaevas, seinteks mäeküljed ja korruseks 2044 meetrit | Tudengiraport - natuke koolist, natuke elust

Jaga oma mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s