Kohtumine Liechtensteini printsiga

P1250439

Liechtenstein oli üks riik, mida ma kindlalt enda Austrias oleku ajal külastada tahtsin. Väike armas riigike, lähedal, mäed ja vürstiriik. Pole varem sellises käinud ju! Ja kohe kõige olulisema asjana saagu siis mainitud, et meil oli au kohtuda Liechtensteini vürstiga Hans Adam II ja tema abikaasa Mariega. Tänu toredale valvurionukesele saime teada, et nad on jalutamas ja olime siis ootamas. Nägime kaugelt ja Miret kinnitas, et need on nemad, sest: “Kes teine peale printsi käib valgete pükstega metsas jalutamas!”

IMGP0025

Ja siis järsku olid nad meie kõrval ning me ei olnud kokku leppinud, kes siis küsib viisakalt. Nii et me olime väga kohmakad, tõenäoliselt ka parajalt naeruväärsed, kui üritasime kõik korraga midagi öelda. Aga vürstinna Marie oli väga armas, ja uuris, kas me äkki tahame küsida midagi. Siis tulid küsimused mitmed poolt korraga: Kas teie olete äkki…? Kas te olete prints? Kas te teate printsi? Tuli siis välja, et nad teadsid küll ja vot nemad ongi! Surusime kätt, rääkisime kust tuleme ja palusime pilti. Ja kui pilt tehtud, nemad oma lossimüüri taha läinud (Marie veel lehvitas), siis me kilkasime ja hüppasime ning olime lihtsalt üliõnnelikud sellised hea kokkusattumise peale.

Alustades nüüd aga päeva algusest, siis enne kella 10t istusime kuuekesi Dornbirnis rongi peale, Feldkirchis ümber bussile ja sõitsime Liechtensteini pealinna Vaduzi. Mind tegi kurvaks, et ilm oli sombune ja vaated selle võrra kehvemad, kuid ma olen õnnelik, et üldse vihma ei sadanud, nagu kõik ilmateated hoolega lubasid.

IMGP0015Postimuuseumi leidsime päris kiiresti üles ja see oli peaaegu nii huvitav, kui lubati ja passi sain ka Liechtensteini templi. Sattusime ka šokolaadipoodi, kust soetasin kolm imehead kommikest. Meie kindel plaan oli üles lossi juurde ronida ja enne seda oli seega vaja kõht täis süüa. Vaatasime, et üks kena kohvik on ja juhatati sinna sisse, sügavamale, ning sattusime põhimõtteliselt restorani. Kõige odavam tundus olevat 10eurone burger… Õnneks oli see burger siiski ülihea ja täitis kõhu hästi. Gàbor tellis meile söögi kõrvale pudeli punast veini ka, nii et oli kena lõuna Vaduzis.

P1250501Seejärel siis mööda mäekülge üles lossi juurde kõndimine, kus toimus ka juba eelmainitud kohtumine. Seejärel tipa-tapa alla ning jätkasime tasakesi teed Schaani poole. Algne plaan kogu 5km vahemaa jala käia, jäi siiski ära jaheduse tõttu ja lõpetasime viimaks ikka bussi peal. Schaanis seati üles juba ka õhtuse karnevalirongkäigu tehnikat ning poolkogemata sattusime kultuurimajja laste maskiballile! See tähendas muidugi siis näomaalinguid ja seda tasuta! Me siis hea meelega kasutasime ära selle variandi… Ja kuigi algne plaan oli jääda ka karnevali ajaks Schaani, siis olime kõik nii unised ja väsinud, et läksime hea meelega bussile, mis viis tagasi Feldkirchi. Homme läheme Bregenzisse ja saame seal ka karnevali näha. Kui nüüd see näomaaling ka vaid püsima jääks…

Igaljuhul, ekskursioon Liechtensteini läks minu meelest väga korda. Raha kulus vist kuskil 40€ kanti, aega siis vaat et terve 1. märts ja elamusi rohkem kui küll!

IMGP0060

P1250517

Advertisements

2 thoughts on “Kohtumine Liechtensteini printsiga

  1. Pingback: Minu 2014 | Tudengiraport - natuke koolist, natuke elust

  2. Pingback: Hoiatus! Unistamine on ohtlik! Mõtted keelduvad lahkumast. | Tudengiraport - natuke koolist, natuke elust

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s