Yee! Tunniplaan!

Täna toimus ülikoolis enrolment ehk siis registreerimine. Või tegelikult rohkemat, ma täpset tähendust ei suuda mõelda. Mida ma igatahes tegin (koos kaheksa teise sotsiaaltöö üliõpilasega), oli siis mitmetele paberitele allkirjade andmine, andmete kontrollimine ja tähelepanelik kuulamine. Õhtul kodus tegin siis ka oma isikliku tunniplaani ära.

Kui Eestis on vaja lihtsalt ÕISi sisse logida ja klikata tunniplaanile, et seda näha, siis siin on asi keerulisem. Mitte väga, veerand tunniga sain tehtud, kuid klikke oli küll rohkem. Valida tuleb rippmenüüst valik “kursus”, siis otsida sobiv kursus järgmisest rippmenüüst. Siis avada kursus, eemaldada õppejõud või grupp (mõnes aines on mitu õppejõudu või rühma), mis sulle ei sobi. Ja siis järgmine. Teha oli vaja seda seitse korda ning järgmise kahe nädala tulemus sai siis selline(klikkige suuremaks, siis näete lugeda ka!):

2 nädalat

 

1497033_10202548842315231_1463057649_n Enne veel aga kui maabusin koju arvuti taha seda tegema, siis oli enrolmenti tähistamiseks istumine Kolpinghausi ehk minu ühiselamus. Olime kõik koos meie nn vaba aja veetmise toas. Piltidelt saab vist aimu kui palju meid oli ja see ei ole absoluutselt kõik! Mitmed inimesed jäid kahjuks tulemata ka. Vahepeal käisime teineteise tubades ekskursioonidel. Mina ei ole ka ju näinud siinseid üheseid tube ja neid ikka on erinevaid.  Lõuna-Koreast pärit Ye-Uni üksiktuba on nt suurem kui mu isa oma, kuid samas on tal väga väike aken ja vaade teiste majade seintele. Saksa neiu Jasmini tuppa aga pääseb läbi eraldi koridori, kus on siis kaks ust tema ja türklanna Ipeki tuppa, pluss üks uks vannituppa.P1250308

Miretiga omaltpoolt uhkustasime rõduga ja väljavalitud said meie toas maitsta Vana Tallinnat, kalja ja kommi. Väljavalitud olid siis need, kes parasjagu suures seltskonnas ei olnud. Oleks see üks väike vaene Vana Tallinn sinna ruumi viidud, oleks see pärast igaühe “ma maitsen” lonksu ka tühi olnud.

Mingi hetk tuli jutuks teise ühiselamusse ehk Moosmahdstraßele söömaminek. Tšiili neiud kutsusid. Mis seal ikka, lähme siis! Kui meie vägi (vähem kui Kolpinghausis siiski) sisse astus, vajus tüdrukutel küll suu natuke lahti, et ei tea kas ikka kõigile jagub… Aga lõime käed külge, poisid saadeti poodi köögivilju juurde tooma ning saime taco’dest kõhu täis. Lisaks saime proovida eelmise semestri hollandlasest elaniku poolt jäetud magusat kreemi, mis kõige enam meenutas purustatud ja kreemiks tehtud piparkooke. Miret oli vaimustuses. Miret muidugi sõi oliivikivi ka Foto0268oliivi pähe, sest seal pakutavad olid palju suuremad ja teistsugusemad, kui meil Eestis. Kivi oli rohkem meil müügil olevate moodi. Aga ma lubasin, et sellest äpardusest ei räägi 😀 Ups!

Edasi oli minek veel ka kolmandasse ühiselamusse Sebastianstraßel. Plaan oli vist käia toast tuppa ja igas toas maitsta elanike riikidest pärit rahvusjooke… Sinna läks veel vähem inimesi ja meie Miretiga otsustasime näiteks hoopis koju tulla. Mitte täna. Küll jõuame kolmandasse ka! Tee peal tutvustasime teistele kenasid Eesti laule, nagu näiteks “Oma laulu ei leia ma üles” ning “Põdral maja metsa sees”. Neile meeldis, meile meeldis, päev oli tore!

P1250284

Advertisements

2 thoughts on “Yee! Tunniplaan!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s