Tagasivaade NaNoWriMo’le

Jah, ma tõesti võitsin NaNoWriMo. Nüüd olen mõned päevad lasknud sellel ka rahus laagerdada. Ja nüüd tagasivaade sellele ühele kuule. Peamine asi, mis ma õppisin, on see, et ma suudan, kui ma tahan. Ma suudan panna ühe kuu jooksul kirja 99 lehte mõtestatud tekste. See on tõsine asi, mida ma pean tuleviku suhtes meeles pidama. Ma suudan leida kirjutamiseks aega, kui ma seda tahan.

Muidugi see tekst pole just ideaalne. See on väga kiire, tõenäoliselt täis kirjavigu ning pealiskaudne. Tegelikult kõik mu kolm peategelast nõuavad sügavusse minemist. Suht umbes pakun, et viimistlemise lõpuks, kuni ma täiesti rahule olen jäänud, on juurde tulnud vähemalt 25 000 sõna. NaNoWriMo meeskond aitab meid muidugi endiselt edasi koos nõuannetega. Kopeerin need ka siia. Millist viiest ma plaanin järgida, millist mitte nii väga.

NUMBER ONE: Bask in the glory of your accomplishment.

Seda ma tegin. Ma eputasin sõprade ees, Facebookis, Pereklubis ja muidugi NaNoWriMo foorumis. Ja Miku tegi mulle küpsisetordi, nii et ma usun, et punkt üks on päris hästi täidetud.

NUMBER TWO: Put your life back into order while letting your novel breathe.

Ma ei pannud oma muud elu just erilisele pausile. Töö vajas ikka töötamist, et oleks raha, millest ära elada. Praktika tegemist, et ma siis jaanuaris saaksin keskenduda tööle ning ülikool ka oma osa. Ja trenn muidugi – mõistus sai kõva mahvi, kehal ka vaja. Mis muutub, on see, et nüüd on mul aega taaskord lugeda ja niisama arvutimänge mängida ning noh, teha muud, mida ma enne ka tahtsin aga mõtlesin: “Ei, mul pole aega. Ma pean kirjutama.”

NUMBER THREE: Reacquaint yourself with these strangers who say they are your partner/child/best friend/parent. Recruit a beta reader.

Beta lugejateni ma plaanin jõuda, aga vähemalt ühe korra vaatan oma käsikirja ise üle. Enne on natuke häbi. Sellist mustandihunnikut ei saadaks isegi kõige julgemale huvilisele.

NUMBER FOUR: Reclassify candy as a non-essential food group, and get fit for the hard work of editing.

No ma teinud nii füüsilist trenni (Zumba ja jooga) kui vaimset trenni (kirjutamine). Veidike puhkamist ning ma olengi vormis toimetamise alustamiseks.

NUMBER FIVE: Own your accomplishment, and gather your spoils.

Woohoo! Auhinnad! Muidugi, paljud ütleksid (ja ka ütlesid), et mis point nendel auhindadel on. Aga need on lihtsalt lisapreemiaks!

Ahjaa, siin on ka mu kirjutamise graafik

Capture

4 kommentaari “Tagasivaade NaNoWriMo’le

  1. Pingback-viide: Minu 2013 | Tudengiraport - kui on, mida öelda

  2. Pingback-viide: Minu november on täis kirjuid lehti, sügishõngu ja kirjutamist | Tudengiraport - natuke koolist, natuke elust

  3. Pingback-viide: Kirjutamismaraton – tehtud! | Tudengiraport - natuke koolist, natuke elust

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s