Nina natuke püsti

Üks paras kiire kuu on mul olnud. Samas, olen teinud ka mitu asja, mille üle ma võin tõsist rõõmu tunda. Üks sai alguse juba veebruaris, kui liitusin ühes foorumis teemaga „10 nädalat viit tiibetlast“. Ehk siis iga päev, 10 nädalat järjest tuli teha viie tiibetlase harjutusi. Alustada 3 kordusega ning iga nädal lisandus kaks kordust, kuni kümnendal nädalal oli vaja teha 21 kordust. Aega võttis see kõigest kuni 9 minutit päevas, aga uskuge mind – vahepeal oli seda 9 minutit väga raske leida! Kuid, ma olen uhke ja ajan nina veidi püsti, sest ma suutsingi iga päev teha! Kui vaja, siis kasvõi enne voodissepugemist poolunes või tõusin varem, et kindlasti valmis jõuda. Päris paras enesekontroll oli, aga hakkama sain! Mitte ühtegi päeva ei jäänud vahele! Ning mul on tunne, et see mõjus füüsiliselt positiivselt ka, kuigi kuna ma olen ka muud trenni teinud, siis ma ei tea, kui palju saan tiibetlasi selle eest tänada.

Eile oli esimene päev üle kümne nädala, kus ma ei teinud, kuid mul ei olnud väga imelik. Vast oli asi selles, et praegu ma olen nii kurnatud ja väsinud, et olen lihtsalt tänulik, et mingist lisakohustusest pääsesin. Aga ma mõtlesin juba enne ära, et annan endale paar päeva puhkust ning siis üritan jätkata. Küll mitte 21 kordusega – seda oli minu jaoks liialt tüütu teha juba – vaid pigem 13 või 15 korda. Muidugi peaksin ka muu trenniga jätkama… Spordiklubi kaart sai läbi, uut ma ei plaani osta, ent väljas läheb ilm järjest ilusamaks ning internet on ka trennivideosid täis. Ehk ma ei hakka nüüd lebotama, kui olen juba mitu kuud tublilt trenni teinud ja tulemused käes on.

Teine asi, mille üle ma rõõmustan on see, et ma sain tööle klienditeenindajana. Mitmete jaoks kõlab vist naljakana, aga ma olen tõsiselt tahtnud saada kogemust klienditeenindajana ja nüüd on see põnev hetk käes – liitusin Kehwiederi perekonnaga. Nädalavahetusel olin Röstikojas, mis minu kui paadunud teejooja jaoks oli natuke naljakas – tegu on poega, mis pigem spetsialiseerunud ju kohvile. Minu kohvijoomine on siiani olnud pigem 3/5 piim, 1/5 suhkurt ja 1/5 kohvi. Mis on muidugi pigem piimalurr. Ja siis jõin ka seda nina vingus. Aga kohvi võib hea olla ka ilma suhkru ja piimahunnikuteta! Minu jaoks avastus missugune! Ma ei soovi oma maitsemeeli liiga ära kurnata (ja mitte ka öösel üleval olla, mis juba korra tänu kahele tassile juhtus) ning seega olen jõudnud kaheteistkümnest sordist vaid kolm ära proovida. Esimest ma ei mäleta – see oli ka väga jube. Aga ülejäänud kaks kohvioa sorti: Guatemala oli piimaga ikka superhea, selline magus. Ja Ethiopia. Sortsuke suhkrut oli vaja lisada, muidu oli ikkagi väka. Aga kui see suhkruraasuke oli ära segatud, siis oli üks ütlemata naljakas kohvi. Esimene maitse oli suhteliselt ebameeldiv minu jaoks, aga järelmaitse oli lihtsalt nii super, et korvas igati mitte nii hea esmamaitse. Ehk siis… see on minu sõpruse algus kohviga. Aga muidu võib mu teenindusoskust tulla kontrollima Solarisse.

Ja ma olen tudeng, nii et muidugi ülikool ka. Kes seda siis unustada suudab? Hetkel on pooleli:

  • Lapsevaatluse essee. Tähtaeg on täna, mul on kuskil 100 sõna veel vaja, nii et ma väga ei muretse.
  • Essee vanasõnadest. Tähtaeg on neljapäeval, mul on ligi 2000 sõna puudu ja selle üle muretsen küll veidi. Aga kuna ma sukeldun täna just raamatukokku tolmuste riiulite vahele, siis ehk saan sealt abi.
  • Sotsiaalpoliitika essee. Mnjah. Tähtaeg on pühapäev, pole alustanud aga teema on peaaegu olemas! Kavatsen sellele keskenduda homme. Või reedel. Või laupäeval… Väga ei kiirusta, sest ma tean, et kui mõtte jooksma saan, siis tuleb ludinal valmis.

Järgmine nädal on kolm eksamit ka, milleks tasapisi praegu õpin. Peaks rohkem, aga aeg ja viitsimine… Saan hakkama küll. Ja siis saabki kool läbi! Peaaegu. Natuke on veel vene keele loenguid ja teistel on praktika. Aga ma kavatsen selle aja täita töö, töö ja veel kord tööga. Ning siis vene keele eksamiks õppimisega. Kena algus suvele!

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s