Terves kehas terve vaim

Selleks, et tudeng korralikult õppida saaks, on minu meelest lisaks vaimsele pingutusele vaja natuke ka füüsilist. Kuigi mul on ainult suurepärased mälestused gümnaasiumi viimase aasta kevadest, kus 4x nädalas jõusaalis käisin ja täitsa kena vormi saavutasin, ei hakanud ma valeunistusi looma, et praegu sama suudaksin teha. Esiteks, palju pingelisem tunniplaan, teiseks palju kallim ja kolmandaks – ma pole alates 2010 sügisest normaalselt ja regulaarselt trenni teinud nii et nullist algav rassimine viiks üsna pea motivatsiooni nulli. Selle asemel mõtlesin 1x nädalas hakata külastama mingit lõõgastavat ja rahulikku aga samas ka kehale kasulikku sporditreeningut.

Pärast mitu nädalat kestnud surfamist, googeldamist ja foorumitest abi küsimust jäin pidama klubi Reval Sport ning rühmatreeningu BodyBalance peal. Eelmine nädal käisin esimest korda ära ja no täitsa lõpp! Nii super oli! Täpselt see, mis ma tahtsin – lõõgastav, lihaseid treeniv, meelele ning lõpus mediteerimine sooja fliisi all!!! Isegi see ei häirinud mind, et trenn on kõige pikema päeva lõpus nii et kui ma lahkun 12.15 loengusse, siis tagasi jõuan alles pisut enne kella kümmet õhtul. See nädal otsustasin katsetada, kas sobib ka kahetunnise trenni variant – pilates+bodybalance. Pean mainima et praegu, paar tundi peale trenni lõppu, hindan seda väga sobivaks. Ainult teise trenni keskel hakkas kõht korisema. Peab veel pisut loengu snäkkidepause ümber tõstma, et niimoodi ei juhtuks.

Aprilli alguseni käin siis 1x nädalas pilateses ja bodybalances ning nii veebruaris kui märtsis saan veel üks kord midagi lisada. Mõte on ära proovida Zumba. See 15minutiline proovitrenn Saksamaal tekitas tõelise isu. Trenniskäimiseks on ostetud 10x kaart hinnaga 52eurot, korra hind 5.2 eurot. Muidugi, mul oleks selle rahaga kümme miljonit muud asja ka teha aga tervis on ka tähtis. Juhul kui rahalised võimalused lubavad, siis aprilli alguses saan keha vormimise tõsisemalt käsile võtta. Kuna ajaline plaan muutub ka paremaks, siis tahaksin teha koormustesti, arutada natuke treeneriga asja ning lasta endale koostada sobiv kava ja muuta paketti, hinnaks siis vist 38eurot kuus. Muidugi, tähendaks see aga seda, et vähemalt 4x nädalas pean trennis käima. Äkki 2x jõusaal, 1x mingi tantsuline ja liikuv ning kui üle pole visanud siis ka bodybalance/zumba. Aga muidugi, seda näeb siis kui aprill kätte hakkab jõudma.

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s