Sügissemester 2011

Minu esimene täisväärtusliku üliõpilase semester saigi läbi. Eksamid tehtud, ainepunktid kättesaadud ning võin rahul olla. Tulemused ja arvamused siis:

Sotsiaaltöö väärtused ja eetika – “arvestatud”- Vägagi huvitav loeng oli ja kuigi õppejõul olid oma kindlad arvamused, siis seda et ta neid kuidagi peale oleks surunud, polnud minu meelest tunda kuigi meie arvamused antud teemadel erinesid kardinaalselt.

Tunnetus ja käitumine -“C”- Esimene loeng ei olnud just kõige põnevam. Õppejõud tegi naljakaid pikki pause ning see viis tähelepanu mujale. Aga mida edasi, seda paremaks läks. Sain väga palju targemaks, tegime huvitavaid katseid, vaatasime filme ja pärliks olid õppejõu toodud näited oma pisikeste poegade elust. Tõsiselt “kui nunnnnnnuuu” moment vist kõikidele naissoost üliõpilastele. Eksam oli üpriski raske hoolimata sellest, et tegime mitmed küsimused loengus läbi ja nagu teadsime õigeid vastuseid.

Infootsing: allikad ja meetodid -“A”- Loengud olid pisut igavad minu jaoks aga tuleb tunnistada, et ma ei teadnud kõike isegi sellest kuidas Google’i otsingut kasutada. Ülimalt väärtuslikuks osutub tõenäoliselt ka eksamiosana tehtud referaat, mis tutvustab siis minu erialal kasulikuks osutuvaid andmebaase. Praktikumid aitasid aga viitamist selgeks saada. Seega, kindlasti hea sissejuhatav aine ülikooli alguses.

Uisutamine -“arvestatud”- Iga pühapäev varakult Tallinna, et minna uisutama. Grupp oli kordades suurem, kui õppejõud ootas (ÕIS pani puusse) aga saime hakkama. Selle ühe semestripoolega sain selgeks kuidas uiskudel püsti seista, pidurdada, ühel jalal seista, kükitada ning muidugi ka kuidas kukkuda.

Juhtimise alused -“arvestatud”- Parim osa oli arvestustöö, kus pidime rühmatööna lahendama ühe firma probleemi. Lõpphuvitav oli ja seda oleks võinud ka varem olla! Ajast jäi väheks, kõigil olid nii vinged mõtted. Loengud ise ka nii hullud polnud, kuigi vahepeal tuli tukk peale.

Eesti hoolekandesüsteem -“A”- Õppekäigud, õppekäigud, õppekäigud. Sai natuke nuusutada võimalusi, mida ma saan teha kui eriala lõpetan ja amet õpitud. Selle aine raames koostatud paksust õpimapist on tõenäoliselt ka tulevikus kasu, nii et ma pean vaatama et ära ei kaota.

Tänapäeva sotsiaalprobleemid -“arvestatud”- Vot see eksam oli raske ja seda hoolimata sellest, et eksamit sai kodus arvutis teha. Raske oli, raske ja arvestustöö ärasaatmise hetkel mõtlesin, kas ikka saan läbi. Loengutes tuleb end etteotsa seada, sest taga istudes sa lihtsalt ei kuule miskit ja võib jääda eksimulje, et loeng on maruigav. Ühe korra saime õppejõuga vaieldes arutleda ka – teemaks riigikogulaste palgatõus.

Arvuti töövahendina -“A”- Suurema osa loengutest kasutasin kiiret internetti enda muude tegevuste (foorumid, seriaalid, uudised) tegemiseks. Kellelegi, kes pole varem arvutitega tegelenud võib see kursus jube kasulik olla. Mina võin üles lugeda 10-15 asja, mille terve kursuse peale ära õppisin. Rohkem jääb meelde see, kuidas õppejõud ei osanud lihtsatele asjadele vastata ning kuidagi… uimane oli. Eksam oli aga tehtav, kui osata natukenegi guugeldada ja ülikooli kodulehte kasutada.

Vene keel algajatele A.1.1. -“arvestatud”- Super ja super. Täpsemalt saab lugeda siit.

Sissejuhatus sotsiaaltöösse – “A”- Minu hoolega õpitud kahte mõistet ei läinudki vaja aga A sain kätte. Eksamil oli kõige häirivamaks asjaoluks see, et punktiirid olid jube pikad ja siis ongi nii, et kirjutad kõik ära, vaatad tühja joont ja mõtled: “Midagi peaks veel või?” Aine ise oli väga huvitav. Sidus paljud varem teadaolnud asjad sotsiaaltööga ja kuidas mis mida mõjutas. Hea ja huvitav ka neile, kes muidu sotsiaaltööd ei õpi.

Kaalutud keskhinne on 4.636 ja ma loodan, et sellest piisab stipendiumi saamiseks ning et enam allapoole see mul ei lange. Praegu olen cum laude lõpetamiseks õigel rajal.

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s